Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyek a legjobb németországi...

Melyek a legjobb németországi és angliai egyetemek?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok még a kérdéshez (16), de már elkezdtem készülődni az egyetemre - gondolván, inkább hamarabb, mint később.

Mindenképp külföldre szeretnék menni, ösztöndíjjal, ha lehetséges. Tudnátok nekem olyan felsőoktatási intézményeket mondani, amelyekre be lehet kerülni ösztöndíjjal, illetve a legmegbízhatóbbak, és esetleg személyes élmény alapján ajánljátok őket?

Főleg a Németországban találhatóak érdekelnének, de Nagy-Britannia egyetemei is szóba jöhetnek.

Pluszban még az a kérdésem lenne, hogy vannak-e magyar anyanyelvű iskolák kint, vagy csak anyanyelvi.

Legfőképp pszichológiát szeretnék tanulni, vagy valami olyat, ami idegen nyelvvel kapcsolatos munkát vonz maga után. Szóval külföldi, pszichológiát oktató sulikról érdeklődnék leginkább.. :)



2013. jan. 10. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs külföldön olyan, hogy magyar nyelvű oktatás. Romániában talán 1-2 szak van, de máshol nincs.


Nagyon helyesen teszed viszont, hogy már most érdeklődsz a témák iránt.

Anglia: [link]

Németország: [link]

Pluszba még megjegyezném, hogy ide van egy igen népszerű ösztöndíj, a DAAD, ennek érdemes lehet utánajárni.


Az egyetemeket a különböző "ranking" oldalakon hasonlíthatod össze. Pszichológiában ez például az egyik legjobb oldal összehasonlítója: [link]


Ezekből azt fogod látni, hogy az angol egyetemek fényévekkel magasabban vannak rangsorolva, mint a németek. Jobbak is, de milyen áron. Angliában tandíj van, ráadásul nem is kevés. Mondjuk fele annyi sincs, mint Amerikában, de azért egy magyar pénztárcának még így is sok. Ösztöndíjakra lehet pályázni, én ennek a nagykövetségen avagy első körön a gugliban néznék utána.

2013. jan. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hűha, köszönöm szépen!

Igen, ezt valahogy sejtettem, hogy a britek kissé drágára fogták, és nem is igazán várom el a családomtól, hogy milliókat fizessenek miattam. Viszont angolul már egészen jól beszélek, lassan felsőfok, németből azonban még csak kezdő vagyok sajnos. Bár még fejlesztem a nyelvtudásomat... Majd addig még kiderül, hogy hozza az élet. Köszönöm még egyszer!

2013. jan. 10. 22:11
 3/5 Retekszisz ***** válasza:
Ezeknek a rangsoroknak semmi közük nincs ahhoz, hogy az egyetem milyen diplomát ad. A nagyobb német egyetemeken is megbízható, színvonalas oktatást kapsz, legalább olyat, mint az angolokon. Más kérdés viszont, hogy pszichológiával kint sem egyszerű elhelyezkedni. Szóval szerintem ne rangsor alapján válassz, hanem a többi szempont alapján (város, megélhetés, távolság, stb.), mert a legtöbb német és angol egyetemmel azért nagyon nem lehet melléfogni, ha bent is tudsz maradni.
2013. jan. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagykovetsegeknel folosleges osztondijakrol erdeklodni - legalabbis magyar nagykovetsegektol vallveregetesen kivul sok mindent nem fogsz kapni. Termeszetesen van egypar orszag, ami osztondijakkal segiti az allampolgarait, de Mo nem tagja a klubnak.


Termeszetesen jobb nemet egyetemeken remek oktatastban reszesulsz. De meg a kozepeseken is, Mo.-hoz viszonyitva mindenkeppen. Azonban az sem veletlen, hogy a linkelt ranglistan, ami a harom nagy vilagranglista egyike, a 3. oldalon tunik fel ket nemet egyetem (es az sem meglepets, hogy ez a ketto a Freie es Munchen). A nemet felsooktatasban tobb europai szinten prima egyetem van, de hianyoznak az elitegyetemek. A Shanghai lista (ARWU) csak tudomanyos teljesitment, Nobel dijasokat, stb mer, ott a fenti ket nemet egyetem (+ TU Munchen) 50-60 helyen jelenik meg vilagszinten. Kivalo eredmenyek, de Nagy Britanniabol Cambridge meg az 5. Oxford pedig a 10, es van meg 4 masik brit egyetem amit a ket legjobb nemet ele sorolnak.


A rangsoroknak a diplomahoz nincs koze - vicces megjegyzes, mert mi alapjan er tobbet vagy kevesebbet egy diploma? A vilag legjobb egyetemei a vilag legjobb diakjait vonzak, (akiknek aztan a belet es kihajtjak, Mo-on elkepzelhetetlen tempot diktalva) a legjobb oktatokkal, es az egyetem kore epulo szolgaltasatok elkepesztoen profi rendszerevel. Meg, mindezektol nem fuggetlenul, iszonyatos anyagi hatterrel. Nem veletlenul nehezen lehet osszehasonlitani egy Cambridge-i es egy muncheni diplomas munkaeropiaci helyzetet. Az utobbit nagyon megbecsulik nemetorszagban. Az utobbi megnyithat kapukat Nemetorszagban. Az elobbi megnyit minden kaput az egesz vilagon.

2013. jan. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznosan voltak a válaszaitok.
2013. jan. 11. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!