Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Magyarországon miért nincs...

Magyarországon miért nincs háztartástan?

Figyelt kérdés
Amerikában van, ahol tanulják pl a főzést, mosógép használatot stb. Nálunk miért nincs?

2021. jan. 3. 19:48
 1/8 anonim válasza:
54%
Jogos,szerintem nagyon hiányzik , mikor én jártam suliba nekünk még volt politechnika ami hasonló volt.
2021. jan. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Jobb helyeken ezt otthon tanulják meg a gyerekek. Egyébként egyes iskolákban, jellemzően egyházi lányiskolákban, van.
2021. jan. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk általánosban volt a lányoknak. A fiúknak meg technika volt.

(katolikus általános iskolába jártam)

2021. jan. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Én állami általánosba jártam, és 9-10 éves korunktól kezdve volt háztartástan a lányoknak. A fiúknak informatika volt helyette. Fantasztikus ötlet arra nevelni egy 10 év alatti gyereket, hogy csak akkor kell értened az életed alapvető ellátásához szükséges dolgokhoz (kaja, otthon stb.) ha nuncid van, ha meg fütyögőd, akkor elég, ha egész nap a gép előtt ülsz.
2021. jan. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak nyakkendőt tanultam meg kötni, semmi másra nem tanított meg... amúgy lány vagyok szóval tök hasznos xD (vajdasági általános iskola)
2021. jan. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt, helyette "technika" címszó alatt csekk kitöltés és kresz volt... egèsz hasznos volt
2021. jan. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nálunk technikán szalvétatartot kellett csinálni XDDD
2021. jan. 4. 15:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk volt háztartástan óra, de csak a rossz tanulóknak, akik nem voltak tagozatosok, a jóknak plusz nyelvóra volt helyette. Ez is elég bugyuta hozzáállás. Viszont a felsős technika óráink egész jók voltak ebből a szempontból, volt, hogy főztünk.
2021. jan. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!