Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Akik USA-ban privát/ivy...

Akik USA-ban privát/ivy league egyetemre járnak, érettségi után rögtön felvételiztek/felvételt nyertek?

Figyelt kérdés
2010. aug. 14. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Akik az USA-ba jelentkeznek, azok mar erettsegi elott tudjak, hogy felvettek-e oket vagy sem.
2010. aug. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy a gimnázium évei alatt készülnek a felvételire vagy a magyar érettségi után hagynak maguknak átalában 1-2 évet, hogy biztosan felvegyék őket?
2010. aug. 17. 18:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Hat en meg gimnaziumi eveim alatt jelentkeztem, de nem vettek fel. Egyebkent valoban nehez ev kozben felkeszulni. Esszek, SAT, erettsegire felkeszulesek, OKTV-k, nem beszelve az adminisztraciokrol. Ha te ki akarsz hagyni egy evet, akkor keszulj arra, hogy le kell irnod, hogy mit csinaltal abban a kihagyott evben.
2010. aug. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Itt még magasabb fokú aktivitásra lesz szükség,vagy érdemes beiratkozni egy egyetemre és átszámítattni a krediteket? Egyébként megkérdezhetem, hogy jelenleg kint tanulsz egyetemen?
2010. aug. 18. 19:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Most BME-re megyek, ugyanis en csak ilyen Ivy League-szeru egyetemekre jelentkeztem, ahova termeszetesen nem tudtam bekerulni. Semmikepp ne menjel "transfer"-re, mert abbol evente kb 10-20-at vesznek vel, mig sima jelentkezobol kb 1500-2000-et. Ha nagyon felsz, akkor csinald azt, hogy csak 2 vagy 3 egyetemre jelentkezel, vagy csak azokba fekteted be az energiad nagy reszet, es akkor mar nem lesz annyira nehez. (Marminthogy meg mindig k*rva nehez lesz bekerulni, de nem fogsz annyit veszodni az esszekkel.)
2010. aug. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!