Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A középiskolai érettségi...

A középiskolai érettségi eredményeket mennyire nézi egy amerikai egyetem? (yale)

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 07:49
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Szép álmokat a Yale-re! Te ezt komolyan gondoltad?!
2011. aug. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Ha életedben nem kaptál még 4est, vagy rosszabb jegyet, és felsőfokú angol nyelvvizsgád van, ráadásul mindenből emeltszinten érettségizel és az is 5-ös, TE akkor se fogsz a Yale-re járni!!!
2011. aug. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
tehát akkor nem a középiskolai eredményeket nézik, hanem nemzetközi érettségi kell?
2011. aug. 16. 12:59
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha vagy olyan szinten angolból, hogy egyáltalán megforduljon a fejedben a jelentkezés, akkor nem hiszem el, hogy erről nem találsz infót a neten. Megkeresed a suli honlapját és utánanézel. Ne adj Isten írsz egy levelet nekik.
2011. aug. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Az utolsóval értek egyet, miszerint ha megfelelő a nyelvtudásod (enélkül értelemszerűen nemhogy egyetemre, külföldre se merészkedj) akkor képes vagy tájékozódni az adott intézmény oldalán a lehetőségekről.


A magyar érettségi semmit nem ér. Ha oda akarsz menni akkor szükséged lesz rengeteg pénzre vagy ösztöndíjra (esélytelenebb) illetve nagyon jó eredménnyel végzett TOEFL nyelvvizsgára. Azután azt az "érettségit" is meg kell írnod, amit az amerikai lurkók írnak hogy megnyíljon előttük a felsőoktatás. Ennek nem tudom, hogy pontosan mi a neve. Elég macera.... és jónak, gazdagnak és szerencsésnek kell lenned, főleg egy ilyen kis sz@r semmi országból :(


Európai egyetemen több esélyed van, de TOEFL oda is kell. Viszont Európában létezik tandíj mentes egyetem is. Persze az élet mellette akkori s egy vagyon, de nagyságrendekkel tűrhetőbb mint mondjuk a Yale-re járni.

2011. aug. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
még bőven nem vagyok olyan szinten hogy kimehessek, csak kérdeztem, úgytudom amerikai érettségi, TOEFL, pénz mellet vmiféle nemzetközi tanulmányi verseny eredmények is kellenek nem?
2011. aug. 16. 15:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Extra CV egyetemek (diakolimpia es tarsai) nem artanak, persze, angoltudasnal celozd mega felsofoku nyelvvizsgat, es amikor az megvan, na, akkor latod, hogy az ahhoz szukseges tudas egyebkent semmit sem er a csucs angolszasz egyetemi vilagban. (Maga nyelvizsga senkit sem erdekel amugy.) De kezdetnek megteszi. Nemzetkozi erettsegi kell, kituno eredmenyekkel, es brillirozni a felveteli elbeszelgeteseken, teszteken. Ezeken felul az USA eseteben egyeb teszteket is meg kell csinalnod.


Mindig azt irom le ilyenkor, hogy semmi sem lehetetlen, a vilag abszolut legjobb intezmenyei sem, a sajat peldamon tudom, de rettenetesen sokat kovetelo malo ez, es a siker akkor sem garantalt, ha a belso szerveidet kihajtod. Szerencse is kell (es legfokeppen tenni azert, hogy szerencsed lehessen), es sajnos, nem sajnos, de penz is. Doktori szinten meg lehet elni anelkul is, hiszen mindenre kiterjedi osztondijkat kaphatsz, alatta sajnos nem nagyon...

2011. aug. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
Magyarorszagrol nem mehetsz a Yale-re. EN most elmeselem a sztorit, hogy hogyan jelentkeztem. Eletemben nem volt 5osnel roszabb jegyem, 11 eves koromban amerikaba koltoztunk a csaladommal, anyanyelvi szinten beszelek angolul, elit amerikai gimibe jarom az utolso evem, es felajanlottak egy osztondijat. Es ez nagyon nagy dolog, ezert hajtottam sok-sok even keresztul!! De MOrol 1000000000000000000000000% hogy nem vesznek fel. Sajnalom. Meg ha mennel is, isssszzzonyat draga, mivel igazan sszinvonalas az oktatas.
2012. szept. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Miert akarsz bekerulni? Mert ha a valaszod "lattam a szivek szallodajat, es poennak tunt", gratulalok. Nagyot alakitottal. Es hany eves is vagy?
2012. szept. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!