Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Német egyetemen tanulni, úgy,...

Német egyetemen tanulni, úgy, hogy nem beszélem a német nyelvet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy van-e köztetek olyan, aki német egyetemen angolul tanult. Nekem egy angol felsőfokúm van, németből elég hiányos a tudásom. Megnéztem néhány egyetem oldalát ( Goethe, Heidelberg-i Egyetem ), ahol vannak szakok amiket angolul tanítanak, de nekem úgy jött le, hogy még akkor is kérnek német nyelvtudást. Őszintén az egészet nem értem. Nem írják, hogy egyes szakhoz milyen tudás kell, így nem is tudom, hogy miből kéne érettségiznem ahhoz, hogy felvegyenek. Teljesen homályos, hogy ezt hogyan lehetne kivitelezni. Köszönöm a segítséget!

2021. jan. 17. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem az egyetem helye, hanem a képzés nyelve számít. Ha az egyetemen a kiválasztott képzés angolul folyik, akkor nem kell tudnod németül. De a követelmények le vannak írva biztosan.
2021. jan. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Nem biztos h az angol nyelvű oktatás ingyenes!
2021. jan. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakra mennél?
2021. jan. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hiteles infokat ad

DAAD-Informationszentrum Budapest

Német Felsőoktatási Információs Központ

Madách Trade Center, A épület, IV. emelet

Madách Imre út 13-14.

1075 Budapest

Tel.: +36 1 4137037

Fax: +36 1 4137038

mail@daad.info.hu

www.daad.info.hu

2021. jan. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Egészségügy, pszichológia érdekelne. Biológiából és angolból mindenképpen tervezek emelt érettségit tenni, kémiából még kérdéses.
2021. jan. 17. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!