Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egyfolytában szorongok a...

Egyfolytában szorongok a továbbtanulás miatt, már hónapok óta és nem tudom hogy lendüljek ezen túl?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet hogy már harmadéves egyetemista vagyok, alapszakon, ez lesz a 6. félévem. Lesz még egy félév szakmai gyakom és azzal gyakorlatilag (persze ha minden jól megy) végzek az alapképzéssel.

Mindig is akartam mesterre menni, ez most is így van. Azonban azzal kapcsolatban rengeteget szorongok hogy hol is tanuljak tovább.


Egy vidéki nagyvárosban élek, éltem mindig is, ide járok egyetemre így itthon lakom még a családommal akikkel nagyon jól kijövök.

Igazából 15 éves korom óta izgat a gondolat hogy a mestert Bécsben végezzem. De most hogy közeledek ahhoz hogy majd erről döntenem kell, vagyis még idén mert idén kell leadni majd a jelentkezéseket egyre inkább stresszelek, idegeskedem és már nem is tudom mit akarok.


Ez a bécsi dolog azt gondolom nagyon jó lehetőség lenne arra hogy kiszakadjak az itthoni környezetből, világot lássak és bár most sem tartom magam önállótlannak de az biztos hogy ebből a szempontból is sokat számítana.

Azonban egyre többet gondolok arra hogy itt van mindenkim, a családom, az összes barátom, ismerősök, mindenki és minden amit szeretek. Bár az is igaz hogy mivel munka errefelé nem sok van, ki tudja ki hol lesz x év múlva, mégis ha arra gondolok hogy "itt hagyok mindent és mindenkit" megijedek.


Viszont mindig is imádtam Ausztriát, Bécset pláne, jó vagyok nyelvekből, szeretem amit tanulok és azt gondolom ez egy hatalmas lehetőség lenne és sokat dobhatna a karrieremen, ha jól alakulnának a dolgaim.


Szóval hónapok óta, vagy lassan egy éve már szinte minden este úgy alszom el hogy erre gondolok és szorongok.

Nem tudom mit akarok, nem tudom hol akarok lenni és nem tudom hogy hogyan segítsek ezen a szorongáson.

Azt is tudom hogy ha ott esetleg elvégeznék egy mestert akkor utána még hazajöhetek ha akarok, de valahogy nem tudom elképzelni hogy akkor majd visszavágyjak vagy akár a józan eszem visszavezetne.


Arra is sokat gondolok, hogy ha majd odajutok hogy családom lesz (ha lesz persze) akkor viszont nem lenne jó távol lenni anyumtól, a testvéremtől (meg úgy amúgyse persze) hiszen az szerintem legalábbis egy jó dolog ha a család közel van.


Anyum nagyon fiatalon átkerült ide az ország másik végébe, ő azóta egy évben 3-4x látja az édesanyját és a testvérét és látom, hogy hiába a kapcsolattartás de eltávolodtak és nem csak fizikailag, de ezen az a 300 km sem segít.


Szóval (sajnálom ha zavarosan írtam le) szorongok aközött hogy hol képzelem el a jövőm, szorongok attól hogy erről nemsokára döntenem kell, szorongok mert nem tudom hogy mit akarok.


Szeretném ha megmaradna a mostani baráti köröm és lennének még újak, szeretnék jó karriert, szeretnék majd saját családot, de a mostanitól sem lennék szívesen távol, de hajt a kíváncsiság más iránt.



2021. jan. 24. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem tudod, esetleg dolgozz 1-2 évet és utána menj mesterre.

De én amúgy azt javaslom, hogy menj. Bécs nem a világ vége és nagyon jó lehetőség lenne. Később még haza is jöhetsz, sokan haza jönnek néhány év után.

Érdemes lenne azt is átgondolnod, hogy milyen félelem állhat amögött, hogy ennyire nem mersz elszakadni a családodtól, mert amit leírtál, az számomra nem tűnik valós indoknak. Normális szülő-gyermek kapcsolatban nem szabadna, hogy a távolság problémát jelentsen.

2021. jan. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem mondanám hogy nem merek elszakadni..de tény hogy nagyon fontosak a számomra és mi alapvetően nagyon jól kijövünk és megvagyunk, igazából jópár éve már hogy nem igazán izgatott annyira az elszakadás vagy kirepülés gondolata, mert igazából nincs rá ok. Fiatalon is menten egyetemre (még csak 20 vagyok), sokan idősebbek voltak mikor kezdték.


De nem csak a család, a barátok, az emberek akiket ismerek, az életem.


De ha józanul gondolkodom, látom mekkora lehetőség, ráadasul egy gyönyörű városban amit imádok, a nyelvet is teljesen megtanulhatnám, olyan módon hogy használjam nap mint nap, amire vágyom, meg egy ilyen diploma jó ajánlólevél lehet kb bárhova, sajnos errefelé nem nagyon van munka, vagy nem fizetik meg rendesen.


(Bp-re meg sose vágytam, nem igazán szeretem).

2021. jan. 25. 08:04
 3/5 A kérdező kommentje:
De érdekelnének még vélemények, kommentek, tanácsok.
2021. jan. 25. 08:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne úgy gondolj rá, mint egy végleges, egész életet meghatározó döntésre. Mennyi idő a mester Bécsben? 2 év? Akkor gondolj rá úgy, mint egy 2 éves kalandra. Utána majd hazajössz, ha hazavágysz. Miért ne jöhetnél haza, miből gondolod, hogy majd biztos nem akarsz hazajönni utána? Ha akarsz, hazajössz, ha nem, akkor ott kezded el az életedet, aztán meglátod, meddig maradsz. Közben is hazajárogathatsz. Aztán majd az ott töltött idő alatt is elemzed az érzéseidet, és eldöntöd, hogy hova vágyódsz, hogyan tovább. És az is lehet, hogy fél év után otthagyod a mestert, mert nem tetszik. Már az is megérte, kalandnak, tapasztalatnak.

Szóval menj, ha vonz.

2021. jan. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

Én azt mondom, hogy próbáld meg. Nekem egyik barátnőm volt hasonló helyzetben. Itthon végzett egy BA-t és egy MA-t is, de még akart egy MA-t külföldön. Ő is sokat gondolkozott rajta, pont azért, amit te is írtál. A családja és a barátja itthon van, plusz Németországba szeretett volna menni, és németül csak minimálisan beszél. Végül úgy volt vele, hogy egyszer élünk, megpróbálja, felvettek. Eleinte nehéz volt neki is, de hamar talált barátokat, a nyelvet is tanulja, és most már nehezen viseli, hogy a helyzet miatt haza kellett költöznie, pedig csak egy másfél éve van kint.


Én is ezt mondom, hogy minden kezdet nehéz, és ha nekem lesz lehetőségem kiköltözni egy másik országba, tanulni, szeretnék vele élni. Elég okos vagy ahhoz, hogy bekerülj az egyetemre, van olyan szak is, ami tetszik, beszéled a nyelvet, használd ezt ki! Biztos én is szoronganék, ha a te helyedben lennék, de hosszútávon ez a jó döntés. Ha esetleg itthon nem találnál munkát, vagy de, csak rossz fizetéssel, biztos sajnálnád, hogy nem próbáltad meg.

2021. jan. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!