Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországi egyetemi tapaszta...

Németországi egyetemi tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy egész Németország területén más és más a felvételi eljárás az egyetemekre. De ha rendelkezik valaki ezekkel a tudásokkal, mennyi az esélye, hogy első körben felveszik egy közgazdasági szakra?:

- Emelt közgazdasági érettségi

- Angol felsőfokú nyelvvizsga,

- Német középfokú nyelvvizsga,

- Pénzügyi- számviteli ügyintéző, és ebben a szakmában 1 éves munkatapasztalat.

Ha ezek nem elegek, mik lehetnek még szükségesek?

Köszi a válaszokat előre is. :)



2021. jan. 31. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
A sima egyetemekről nem tudok infót adni, viszont felhívnám a figyelmedet a hageni Fernuniversitatre, ha esetleg szükséged lenne egy B tervre. Ott csak a nyelvtudást kell leigazolni, illetve az érettségi követelményeknek eleget tenni, ha ezek megvannak csak mész és beiratkozol, nincs külön felvételi.
2021. jan. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2021. jan. 31. 19:45
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha jól látom, a tanfolyamoknak vannak költségei. Sajnos így kiesik nálam.
2021. jan. 31. 19:48
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerem a Fernunit... Szerintem ennél olcsóbban nem fogsz képzést megúszni, főleg mert nem kell hozzá rendszeresen kiutazgatni, ami valljuk be, hogy nem kevés pénz lenne.
2021. febr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Németországban laknék, nem kellene annyit utazgatni. Egyébként akkor ennyire megéri ez a tanfolyam? Mennyire ismerik el Németországban? Akinek van személyes tapasztalata, kérem írjon! Köszönöm!
2021. febr. 1. 14:28
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A Fernuni Bsc/Msc képzései teljesen államilag elismertek ott kint . Az ország egyetlen állami távegyeteme. :) Könnyűnek nem mondanám, egy magyar egyetemen sokkal könnyebb ( személyes tapasztalat és a többi magyar szaktársaim is osztja ezt).
2021. febr. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Természetes, hogy egy magyar egyetem könnyebb. Elakarom hagyni az országot, ezért szeretnék Németországban egyetemre járni. :)

Köszönöm a válaszokat!

Ha esetleg valaki még úgy gondolja, megírhatja a véleményét.

2021. febr. 2. 00:11
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Nekem ugyanaz a véleményem mint neked, kérdező.


El kell hagyni az országot, jobb életkörülményeket, hasznosítható be tudást, és megbízható - támogató emberekkel venném körül magam, akik nem energiavámpírkodnak.

2021. febr. 2. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Így van. Sajnos Magyarországon nincs jövő.
2021. febr. 2. 12:00
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem azt nézd meg, hogy milyen nyelvvizsgát kérnek. Én úgy tudom kell a C1 nyelvvizsga és az sem mindegy, hogy milyen.

Mikor szeretnél kimenni?

2021. febr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!