TUM tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van valakinek személyes / közeli tapasztalata a TUM egyetemmel kapcsolatban? Aki amit tud, azt írja le nekem. Pl. Aki bekerült, milyen eredményekkel sikerült? Milyen szakra történt a jelentkezés?

Előre is köszönöm a válaszokat !



2020. dec. 4. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
személyes nincs, erasmusos diákok meséltek róla. a semmi közepén van, busszal lehet csak bejutni a városba. a campuson belül is hatalmas távolságok vannak.
2020. dec. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Esetleg tud valaki egy linket küldeni, ahol fel van Németország összes egyeteme sorolva? Én sajnos nem találok ilyen oldalt, hátha valakinek van ilyenről tudomása. Köszi. :)
2020. dec. 5. 14:52
 3/7 anonim ***** válasza:
2020. dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem pont a Wikipédia kell nekem. Más oldalra gondoltam, valami “hivatalosabb” jobb lenne. De köszönöm szépen a segítséget. :)
2020. dec. 8. 12:48
 5/7 anonim ***** válasza:

studycheck.de, daad

A daad-nak van magyar központja, kérdésekkel hozzájuk is fordulhatsz. Szívesen segítenek.

2020. dec. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2020. dec. 9. 21:18
 7/7 segitek_ ***** válasza:
100%

Elég jó egyetem. World rankingben 47.helyen van. Elismert. Erasmuson voltam kint építész karon full angol csoportban teljesen international volt a társaság, németet tanulni esélytelen kb.40.voltam a várólistán. 10 várólista van. A versenyjelentkezés a tárgyakra tényleg versenyjelentkezés. Olyan szaktársaim voltak, akik pl.: Kínában 1 egyetemi helyre 10 000 jelentkezőből feleltek meg.


Szerintem jó suli, de tanulni kell. Ha neked nem a hírneve a fontos, hanem a buli része, akkor nem ajánlom. Alakíts ki minél több kapcsolatot, ha kimész.


Amikor én voltam a 47.legjobb egyetem volt a világon. Most az 50. Nekem fontos volt a neve is, mert számit, hogy mit hol csinálsz.

[link]

2021. jan. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!