Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha Amerikában szeretnék élni,...

Ha Amerikában szeretnék élni, milyen szakot érdemes elvégeznem az egyetemen?

Figyelt kérdés
A kiköltözéssel nem lenne gond, ott lakik apai ágon majdnem az egész család (Floridában,és én is oda tervezek menni), csak nem tudom mik a hiányszakmák, amiket nem nehéz elvégezni mint pl az orvost. Szeretek másokkal együtt dolgozni, viszont eléggé ragaszkodom a véleményemhez. Vizuális típus vagyok. Emellett szívesen ismerkedek új emberekkel. Ha minden jól megy, lesz felső fokú nyelvvizsgám angolból és középfokú németből, az egyetemen pedig spanyolt szeretnék majd tanulni és középfokút kapni belőle, csak nem tudom milyen szakra menjek. Valami ötlet? Légyszi olyat, hogy mérnök, orvos stb ne mondjatok. Az erősségem a földrajz, angol, német (reméljük később a francia is az lesz :D) emellett nagyon szeretem a törit. Ha ez számít imádok új dolgokat megismerni, mindenre nyitott vagyok. Légyszi ne írjatok bántót, fiatal vagyok és nincs kitől megkérdeznem ezeket a dolgokat.
2021. márc. 9. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
18%

Nem én fogom a leghasznosabb választ adni, mert nem élek/éltem Amerikában (ahogy sokan mások itt a gyakorin), de én úgy gondolom, hogy bármilyen szakot is végezz el, valami alja munkát biztos tudsz szerezni. (KFC pénztáros, vagy valami mosogatás)

Esetleg ha valóban jól beszélsz angolul, akkor megpróbálhatsz tolmácsként elhelyezkedni.

2021. márc. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A kint élő rokonokat lenne érdemes megkérdezni. De ilyen érdeklődéssel a turisztika szakirány jó lehet, de úgy hogy már kint tanulsz. Ehhez kell a földrajz is, a töri is, a nyelvek is és emberekkel kell foglalkoznod naphosszat. Gondolom Floridában tiporják egymást azok akik a turizmusból szeretnének megélni és a mostani helyzet sem kedvez ennek a szakmának. De reméljük egyszer vége lesz. Amúgy Holladiában van egy nagyon jó egyetem ahol hotelmenedzsmentet lehet tanulni. Nem olcsó de kapkodnak az ott végzettek után. [link]

Sok sikert!

2021. márc. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: ez a holland egyetem fb oldala, eszerint április 1-én online nyílt napjuk lesz: [link]
2021. márc. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!