Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Most kezdem a 11. évfolyamot....

Most kezdem a 11. évfolyamot. Két év múlva Bécsbe szeretetnék egyetemre járni. A B-2. nyelvvizsgát már letettem. Az elég-e, vagy kell másfajta nyelvvizsga is?

Figyelt kérdés
2010. aug. 21. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Bocs, h nen válaszolok, hanem kérdezek. éni s szeretnék

a tavaszi félévtől vagy jövőre oda járni ( másoddiploma ).

Megkérdezhtem, mi ez a B2 és kötelező-e ? (Nekem Rigó utcás felsőfokúm van, jó rég csináltam.)Mert én úgy tudtam, csak az érettségit kell leordítani, meg pár papírt beadni és kb felvételi sincs. Te mit tudsz erről ?


És azt nem tudod esetleg, h tényleg be lehet íratkozni tavasszal is, ősszel is ?


Remélem, valaki tud segíteni és nehogy rossz néven vedd, csak nekem is hasonló kérdésem van.

2010. aug. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

bocs.

lefordítani

2010. aug. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
szia! ÖSD-s C1-es nyelvvizsga kell, vagy emelt szintű érettségi. amúgy hol nyelvvizsgáztál? mit akarsz tanulni Bécsben? én is oda készülök :)
2010. aug. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Én is szeretnék Bécsbe menni, ill 11.-es leszek, csak mondjuk nincs nyelvvizsgám :( szóval mégse megyek, de jó lenne :D
2010. aug. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Kösz. Hát ez jó kérdés. A BME- n tanulok építésznek és Bécsben szeretnék Industrial Design-t tanulni.

DE még nem tudom, milyen suliba lehet, mert a TU-n nincs iylen szak. De azért feltételezem, hogy csak van Ausztria fővárosában valahol.

Csak elég tájékozatlan vagyok még, mert friss az ötlet.


Én még a régi rendszerben érettségiztem, németből elfogadták érettséginek a Rigó utcás felsőfokú C-t.

Nem tudom, milyen nyelvizsgák ezek, amiket említettetek, d az enyém nem jó ?

2010. aug. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Boc, előző vagyok.

Ti is úgy tudjátok, h tavasszal is el lehet kezdeni, nem csak ősszel ?

És mikor indulnak a félévek ?

Mikor vannak a felvételi jelentkezések ?

Én a tavaszi félévtől szeretnék kezdeni ( most biztos nem tudnék ősszel ) és sajna nem lesz időm januárban ÖSB meg B nyelvvizsgákat csinálgatni ez tuti .

2010. aug. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Érdeklődj szerintem ott, ahol nyelvvizsgáztál. Vagy az egyetemen, de ott inkább csak másodszor.
2010. aug. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az érettségit el kell fogadniuk, mert EU-tagország. De lehet, hogy le kell fordíttatni. Sőt, biztos:)
2010. aug. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

16:49-es,17:05-ös,08-as, te ugye 1 személy vagy?:D

én a 16:59-es vagyok.

az origós nyelvvizsga az nem nemzetközi, úgyhogy azt is biztos le kell fordíttatni, de azt az egyetemen szerintem nem fogadják el. egy honlapon azt olvastam, hogy csak az ÖSD-set fogadják el, mert az osztrák és nemzetközi.

abban igazad van,hogy le kell fordíttatni az érettségit, meg az egyetem honlapján van vmi előzetes jelentkezést, azt ki kell tölteni és elküldeni nekik, aztán értesítenek, hogy felvesznek-e és akkor személyesen kell odamenned kitölteni a papírokat meg stb. felvételi pszichológiára meg az orvosira van azt hiszem. tandíj nincs, csak vmi önkormányzati tagdíjat kell fizetni, ami félévenként tizenvalahány euro. van winter meg sommersemester, ezekben az időpontokban lehet beiratkozni, de amúgy fogalmam sincs, hogy ez mit takar.

szállásnak mit terveztél/terveztetek?

2010. aug. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!