Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Anglia: A kozepiskolakban a...

Anglia: A kozepiskolakban a 'tutor time' kotelezo?

Figyelt kérdés

A lanyom szeptemberbe kozepiskolat kezdi. A suli honlapjan a napirendben a 'tutor time' 8:40-kor kezdodik. 9-tol tanitas.

Ha 9re kellene csak odaernie, siman el tudna vinni a tesojat az altsuliba, akar 50re be tudna erni a kozepsuliba. Igy en tudnek hamarabb dolgozhatnek, s hamarabb otthon lehetnek veluk.

Sajna delutan is 3kor engedik majd el a nagyot, ha a kovidos felallas marad, s a kisebb is akkor lesz elengedve, akkor nem er oda idoben, ha visszaallnak rendesbe akkor meg kesobb vegez a nagy. Meg talan delutan megoldhato, de hogy feszt 8:40re kell odaernie a kozepsuliba, ez duhito mert a kicsi meg csak 50tol mehet be a suliba. El lehet vinni hamarabb, 40, 45-kor mar sokan ott acsorognak, ra lehetne bizni a barat anyukajara, de ha feltetlen oda kell ernie 40re a kozepsuliba akkor ez lehetetlen. Kerem csak azok valaszoljanak, akik tudjak a valaszt, spekulalni en is tudok, a sulit majd megkerdezem, csak gondoltam hatha akad itt tapasztalt emberke.


2021. máj. 13. 08:11
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Nem kötelező. 🙂
2021. máj. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez jó kérdés, ha az egyes válaszoló szerint nem az, akkor iskolája válogatja.

Nekem anno kötelező volt, hisz ez olyan mint az osztályfőnöki óra. Van névsorolvasás, valamint mindig itt vitatják meg a napi dolgokat/problémákat.

Nálunk például 8:40-kor kapuzárás volt, aki utána érkezett az lekésett erről az óráról, valamint délután vissza kellett maradni detention-on 1 óra hosszát.

College-ban de még egyetemen is a legtöbb esetben ha vannak ilyen tutorial-ok, általában van névsorolvasás, ergo kötelező. High School-ban pedig nagyobb is jóval a szigor eleve.

Szóval én arra voksolnék, hogy igen, kötelező bemenni rá 8:40-re, se a sulit kérdezzétek meg.

2021. máj. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2 sulival van tapasztalatom, mindkettőben ugyanolyan kötelező tanóra volt, mint bármelyik másik.

Próbálkozz breakfast és afternoon clubbal a kisebbik sulijában, az én egyik gyerekem is jár, hogy időben beérjek dolgozni.

2021. máj. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi szepen, ma az egyik munkatarsam is azt mondta, hogy kotelezo. Az o gyereke ugyan oda jar, ahova az enyem fog.
2021. máj. 13. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!