Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Nincs meg az érettségim csak...

Nincs meg az érettségim csak 10 osztályom de már Amerikában élek. Ha egyetemre szeretnék menni milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Valakinek van erről bármi tapasztalata? Haza menni nem tudok, hogy két évet lejárjak otthon mire leérettségizek. Viszont egyetemre is itt Amerikában tudok és itt szeretnék járni. Családi problémák miatt hagytam abba annak idején a sulit. A vírus előtt költöztem ide ki. Most vagyok 23 éves

2021. jún. 3. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ott kell leérettségizned. Hogy erre milyen lehetőségek vannak, annak neked kell utána nézni, mi innen nem tudjuk.
2021. jún. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
El kell végezned egy iskolában a 11. és a 12. osztályt, majd érettségizned kell. Államonként különböző iskolatrendszer van, ott kell tájékozódnod, hogy hol iratkozhatsz be.
2021. jún. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bár a kérdés elég régi, de hozzászólnék. :-) A korod miatt már csak esti gimiben tudnál érettségit szerezni. Viszont olyan képzési forma, hogy akárhány tanévet online, semmilyen szintű bejárás nélkül nem tudsz teljesíteni. Szóval ha Amerikából nem szeretnél hazajönni egy magyar érettségi megszerzése miatt, akkor ez a téma tárgytalan.


Jó hír viszont, hogy a magyar érettségi Magyarország területén kívül - így Amerikában is - semmit nem ér, azzal max. ki lehet törölni. Szóval ha már elég jól beszélsz angolul és feltehetően van kint lehetőséged megcsinálni az érettségit, az amerikai érettségivel mindenképp jobb lehetőségeid lesznek a későbbi érvényesülésre kinti továbbtanulás szempontjából. :-)

2022. jún. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdező, végül mi történt, hogy boldogulsz? Írj valamit, érdekel.
2022. dec. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!