Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Léteznek ingyenes mesterképzés...

Léteznek ingyenes mesterképzések Európában, távoktatásban?

Figyelt kérdés

A pandémia hatására több egyetem indított online képzéseket, köztük top angliai egyetemek is, akik eddigi létező szakjaik alapján csináltak online verziót is.

De mint tudjuk, Angliában borsos árak vannak.

A csapból is az folyik, hogy Dániában, Hollandiában, Finnországban meg még pár helyen teljesen ingyenesen lehet tanulni alapképzéseken és mesterképzéseken is.

Sőt, vannak magyar diákok akik elmondásai szerint a dánoknál még a lakhatásra is ad az állam ilyen havi 1000 eurót, amit én az angol diplomámmal kicsit irigykedve vettem tudomásul :D


A fő kérdés az, hogy Angliához hasonlóan, vannak más Európai országok ahol olcsón, vagy akár ingyen vannak online angol nyelvű mesterképzések? Esetleg olyan, ahol teljesítmény alapján 1-2 támogatott helyet is kínálnak.


Vagy ha hiába is ingyenes helyben az EU-s diákoknak az oktatás, ettől függetlenül az online képzések mind fizetősek?

Amiket találtam eddig, ilyen 10 ezer eurós összegeket kérnek az 1 éves mesterre, de akkor már inkább mégis Anglia, hisz az is annyiba kerül, sőt.


Ahogy észrevettem, egyre elfogadottabbak a covid miatt az online diplomák, talán ezért is indít annyi top egyetem is.

Gondolkoztam azon is, hogy hiába Angliában vagyok helyileg, talán online MSc-re jelentkezek egy jobb egyetemre, mert a közelemben nincsen az a szak, csak középszerűbb egyetemeken.


Esetleg tudtok jó weboldalakat ajánlani, ahol lehet kutatgatni?



2021. jún. 22. 16:59
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem. Europa olyan szinten le van maradva technologiailag, hogy ugy alapbol online programok sincsenek igazan, nemhogy olyanok, amiket ingyen tudsz vegezni.
2021. júl. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!