Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Azokhoz szól a kérdés, akik...

Azokhoz szól a kérdés, akik külföldön tanulnak/tanultak/fognak tanulni: Milyen szakon?

Figyelt kérdés

Országot is írhattok, de nem ez a lényeg.

Én úgy veszem észre, hogy a legtöbben gazdasági szakokon tanulnak, akik külföldre mennek, persze nem mindenki. Ezért is gondoltam, hogy megkérdezem, végzek egy kis kutatást, ki mit tanul.



2021. jún. 23. 20:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem feltétlen fontos, hogy rólam legyen szó, csupán statisztika szempontjából, nekem 3 ismerősöm gazdaságin van 1 műszakin és egy nemzetközi tanulmányokon. (Ausztria)
2021. jún. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Bölcsésztudományból PhD-ztem Ausztriában. Utána mesterséges intelligenciát tanultam egy amerikai egyemen. Most pedig adattudományt tanulok Írországban.
2021. jún. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolso valaszolo.


Mekkora tandijak voltak?

2021. jún. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Angliában most végeztem Júniusban információs rendszerek BSc-n, valamint szeptemberben kezdek Cyber Security & Digital Forensics mesteren, hacsak addigra meg nem gondolom magam és sima Computer Science-re megyek. De szerintem marad az előbbi.
2021. jún. 24. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3. Ausztriában van egy univerzális tandíj, ami jelenleg €364 félévente. A Columbiát megúsztam occsóér’, mivel nem teljes értékű mesterszakra jártam (az valami 64.000 dollár lett volna….), hanem egy nem akkreditált, 9 hónapos PGDipl szakra, amely csak 3000 USD-be került, azt meg befizette a munkahelyem. Most rendes mesterszakra járok Írországban, 12.000 usd a tandíj.
2021. jún. 24. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Persze azok is írhatnak, akiknek barátai, családtagjai, ismerősei tanulnak külföldön.
2021. jún. 24. 08:55
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
művtöri, ausztria, 20 eur/félév (vagy valami ilyesmi)
2021. jún. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ausztriában jól tudom, hogy eleinte, kb. az első 3 évben nem kell fizetni tandíjat (csak valami hozzájárulást) a német nyelvű képzéseken?
2021. jún. 24. 09:31
 9/11 anonim ***** válasza:
6+2, masteren talán 4+1 félév államilag támogatott, ott csak a huszoneurós höktámogatást fizeted. (bármennyi szakra, szakváltásnál újrakezdik a számolást, osztrák és eus diákokra vonatkozik, a többieket nem tudom)
2021. jún. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Régészetet tanulok Hollandiában.


Egy ismerősöm ugrik még be hirtelen, aki geofizikát tanul Svájcban.

2021. jún. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!