Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehet külföldi tandíj fizetésé...

Lehet külföldi tandíj fizetésére kötelezni szülőt?

Figyelt kérdés
Sajnos az egyik szülőmmel rossz a kapcsolatom, amire megvannak az okaim. Ha lenne más választásom, őt kihagynám ebből. Ellenben a tandíj teljes kifizetése a család másik fele számára megoldhatatlan. Ő magától nem akar segíteni, pedig nagyon jól keres, simán tudna segíteni benne. Undergraduate első diploma közvetlenül az érettségi után, saját keresetem nincs. Mik a lehetőségeim?
2021. júl. 2. 21:03
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
83%

Kizárt szerintem. Menj magyar, állami egyetemre, vagy ha mindenképp külföldre szeretnél, akkor olyan országba ahol ingyenes a képzés.

18 elmúltál, felnőtt vagy, nem várható el, hogy ilyeneket fizessen. Nincs az a bíróság ami ezt megítéli.

2021. júl. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

18 év fölött a különélö szülö legfeljebb rokontartásra kötelezhetö, aminek fizetése nem veszélyezetetheti a szülö megélhetését, emellett az összege is jóval alacsonyabb általában, mint a korábbi gyerektartás. (tapasztalat szerint 10-15 ezer Ft a maximum)


A szülöt még a magyar egyetemi tandíj kifizetésére sem lehet kötelezni, külföldire meg végképp nem.

2021. júl. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
17%
Elvileg az elso szakma/diploma/de meg mesterszak megszerzesehez, ha meg nem vagy 25, vagy utana nagyon indokolt esetben, koteles gyerektartast fizetni (ha nem valtal erdemtelenne, ill. a sajat kiskoru gyereket, ha van, nem veszelyezteti, hogy masnak is fizet, ha te mar nagykoru vagy). A gyerektartasba meg beletartozhat pl. az alberlet is, ossze kell irni a koltsegeket es beadni birosagra, hogy emeljek a gyerektartast. Egy jo ugyvedet szerezz, ha tenyleg kell a penz, es nem akarja fizetni.
2021. júl. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
2021. júl. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

nekem úgyis égett a pofám apámtól pénzt kérni a tanulmányaimra, hogy amúgy nincs teljesen szr kapcsolatunk, és vagy nekem adja hogy oldjam meg vele az életem, vagy az államnak egyetemi tandíj címén, mert 450 ponttal nem vettek fel támogatott helyre

néha tényleg elagyalok rajta mit keresek az egyetemen, amikor ilyen mamapicifiák jönnek velem szembe.... de tényleg, a haverok előtt nem lesz ciki, hogy "bepereltem az anyámat/apámat, mert nem akarta elszórni a pénzét a külföldi játszadozásomra"?

felnőtt ember vagy, keress állást amiből eltartod magad, és akkor olyan méregdrága papírt csinálsz, amit csak akarsz.

2021. júl. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Az is egy lehetőség, hogy elmész dolgozni és magadnak szeded össze a tandíjat. Nekem is rossz a kapcsolatom apámmal, de éppen ezért soha eszembe sem jutott volna pénzt kérni tőle bármire is. Kötelezni meg végképp nem lehet ilyesmire egyik szülőt sem.
2021. júl. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
22%
Lehet kötelezni a szülőt a gyerek tanulmányai finanszírozására, persze vannak feltételek, de maga az, hogy külföldön tanulna nem kizáró ok.
2021. júl. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
Hát, ideje észrevenni, hogy van olyan fogalom, hogy nem telik valamire. Ez áll fenn. Neked erre nem telik. Keress más megoldást, dolgozz, vegyél fel hitelt vagy menj olyan egyetemre, amit ki tudsz fizetni. Attól, hogy másnak van pénze, nem tudod elvenni, mert neked kell. Mondjuk érdekes a hozzáállásod, hogy utálod az embert, de a pénze kéne, mert szerinted az jár neked. Fura. Ezen még dolgozz kicsit!
2021. júl. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem érzelmi, hanem tisztán jogi kérdés!
2021. júl. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nekem elvi kérdés. Ha valakit nem akarok az életemben, akkor a pénzéért sem perelem.
2021. júl. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!