Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Még manapság is Németországban...

Még manapság is Németországban vannak a legjobb orvosi képzések a világon?

Figyelt kérdés

A századfordulón a németek vezették a világ egészségügyi, anatómiai kutatásait, németül jött kina legtöbb szakirodalom a témában.


A mai németeket is általánosságban nagyon érdekelnek ilyen témák, az átlagemberek között is.



Ez manapság is megmaradt a képzéseikben? Megéri Németországba jelentkezni orvosira?



2021. júl. 6. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, nem tudom. Rengeteg német tanul itt nálunk, a magyar orvosi egyetemeken.
2021. júl. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre nem tudok válaszolni, de nekem műtötték a szememet Debrecenben retinaleválás miatt. Ez olyan dolog, hogy utána azért évente rá kell nézetnem a szememre. Én eléggé világjáró vagyok, és már többször előfordult, hogy más országban mentem ezzel szemorvoshoz. Európán belül párszor már mondták, hogy "Debrecenben műtötték? Akkor jó kezekben volt!" A németek is dicsérték Debreceni Szemklinikát.
2021. júl. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
86%

Az elsőnek igaza van, de ez azért van, mert Németországban egyszer lehet max. érettségizni, és azzal az átlaggal lehet csak jelentkezni egyetemre, és várólistára kerülni (vannak, akik több évet is várnak), ha nem lenne elég az átlag (a jegyen tehát nem lehet változtatni). Mivel ott nem lehet pénzért cserébe bekerülni egyetemre, megéri a jómódúak befektetni egy pár félévet Magyaro-on tanulni, majd visszamennek német egyetemre, ahol elfogadják az addigi eredményeiket.

Nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak a német fiatal orvosokkal, tehát ennyit tudnék mondani erről.

2021. júl. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!