Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Norvégia oktatási rendszer!...

Norvégia oktatási rendszer! Miben különbözik, a magyar, és norvég álatlános, és közép iskolai rendszer?

Figyelt kérdés
Elsődlegesen a Norvégiai, álatános iskola, és közép iskola rész érdekelne. Hány éves az álatános iskola, és hány éves a közép iskola. Egy nap hány tanítási óráik vannak a gyerekeknek? Miben különbözik a magyar és norvég álatlános és közép iskolai rendszer? Melyik a jobb a magyar vagy a norvég okatási rendszer, az álatános és közép iskolák szinten? Azért kérdem mert tíz nap múlva utazom ki Oslóba, családostul. Két gyerekem van. Az egyik most lesz harmadik osztályos a másik meg most lesz hatodik osztályos. És ha minden igaz a Vålerenga skole fognak járni. És igen a család egyik tagja sem tud norvégul. Én angolul beszélek. A feleségem meg németül. A cégem ahol idáig dolgoztam Pesten, az küld ki. Szállás is már meg van. Acégem fizet mindent. Előre láthatólag egy évre megy a család. És érdekelne, a gyermekim miatt az oktatási rendszer. Estleg vélemények? Tapasztalatok? Mennyi tanitási órájuk van egy nap? Hánykor kezdődik az iskola, és meddig tart?

2021. júl. 21. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
2021. júl. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem igazán lettem okosabb. Az számomra ki derült hogy 13 osztály van. És hogy a 13. osztály végén van az érteségi vizsga. Meg az is kiderült, hogy a 13 osztályból 10 osztály a kötelező. De a többi egy kicsit zavaros, és nehezen értelmezhető. De azz sincs benne hogy hány tan órája van egy nap a gyereknek, és hogy egy héten mennyi tanórája van a gyereknek. De az sincs benne hogy a gyerek naponta hánytól meddig, azaz hány órátó hány óráig van iskolában a gyerek. Szóval sok mindenre nem igazán kaptam választ.
2021. júl. 22. 16:52
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Akkor bizony célszerű lenne a norvég gyakorikérdéseken megtudakolnod ezeket a dolgokat.
2021. júl. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3-as válaszíró! Miért, van norvég gyarkori kérdésk is? És annak mi a web cime? Mert a google csak a magyar gyakori kérdések.hu oldalt adja ki!
2021. júl. 23. 12:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jol emlekszem, 7 ev a barneskole (altalanos iskola) es 3 vagy 4 ev a vgs (gimnazium-szakkozep) szaktol fuggoen.
2021. júl. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
^ De ajanlom a Norveg-Magyar forum csoportot facebookon, hihetetlenul jol ossze van foglalva minden.
2021. júl. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!