Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kinek van tapasztalata esszéír...

Kinek van tapasztalata esszéírásról az amerikai felsőoktatás keretein belül, milyennek találjátok, miben különbözik az otthoni rendszertől?

Figyelt kérdés
Az USA-ra gondolok természetesen.

2013. jún. 13. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem van. Az államokban jártam egyetemre és meg kellett tanulnom. Hogy miben különbözik az itthoni rendszertől?


Hát... csak annyiban hogy itthon ilyesmit nem is tanítanak és az embereknek általában gőzük nincsen arról, hogy hogyan is kéne egy tanulmányt megfogalmazni. Illetve hogy mit kellene egy tanulmánytól elvárni.

Szoktam tudományos cikkeket fordítani. Szörnyűségeket szoktak odaadni.

2013. jún. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Vaú, köszönöm. Őszintén azért kérdezem, mert én jelenleg most az USA-ban tanulok angolt és amerikai osztálytársaim vannak, de nagyon nehéznek találom hozzájuk képest. Egy csomó mindennek kell megfelelni, hétfőre kell majd megírnom az első esszémet és jelenleg nem is tudom hogy kezdjem el, van egy könyvünk az Evergreen ami arról szól hogy mennyi mindennek kell eleget tenni, hogy egy esszé elkészüljön. Félek, hogy nekem ez nem fog menni.
2013. jún. 13. 20:21
 3/3 anonim ***** válasza:

nekem a TOEFLra eléggé meg kellett tanulnom ha van kérdés esetleg adhatok tanácsot...


Először egyébként azt gondoltam az egészről hogy mekkora hülyeség, de aztán beláttam hogy egyáltalán nem az. Igaz a gyakorlatban a cikk írók sem tartanak be minden szabályt mert akkor erőltetetté és sablonossá válhat a cikk.

Az én amerikai angol tanárom mindig azt mondogatta hogy attól hogy betartjuk a szabályokat még nem jelenti azt hogy unalmasnak kell lennie a tanulmánynak.

Azaz az tud profin esszét írni aki nagyjából betartja a szabályokat és mégis bele tudja vinni az egyéniségét.

2013. jún. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!