Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Nagyon kozel allok eletem...

Nagyon kozel allok eletem legnagyobb lehetosegehez, megpedig ahhoz, hogy az utolso evet (gimi) amerikaban toltsem el illetve fejezzem be, de vajon mennyire vagyok lemaradva az ottani szinttol vagy epp elorebb vagyok a magyar oktatas miatt?

Figyelt kérdés
ha itthon maradok Magyarorszagon meg 2 evet kell gimibe jarnom ha kimegyek csak egyet, amit biztosan tudok, hogy az amerikai tortenelmet teljes egeszeben meg kell tanulnom, de nem lehet annyira nehez inkabb a tobbi tantargytol tartok, illetve attol, hogy kepes leszek-e az ottani "erettsegit" ugy megirni, hogy bejuthassak egyetemre. elore is koszonom a valaszokat
2010. aug. 27. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet összehasonlítani a kettőt szerintem, bár a magyar tananyag sokkal nehezebb, persze a töri meg az irodalom miatt más lesz, de ha matekból itt jó vagy kint te leszel a király:) szerintem menni fog, sok sikert:)
2010. aug. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal kevesebb a követelmény a kinti gimnáziumokban, mint nálunk. Az angol nyelv és irodalom az egyetlen kötelező tantárgy, minden mást szabadon választasz. Az angolon kívül négy tantárgyat kell választanod minden félévben, és azt az öt tantárgyat tanulod minden nap. Sokkal többféle tárgyból választhatsz, a fotózástól kezdve a főzőcskéig minden van. Akár az egész iskolát megúszhatod matek vagy bármilyen tantárgy nélkül. Cserébe viszont a felsőoktatásban nem csak szakosodás van, mint nálunk, hanem ott tanulják azokat a tantárgyakat is kötelező jelleggel, amin nálunk túl vagy még gimiben.
2010. aug. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a kinti felvételi rendszer is teljesen különbözik a magyartól. Ott nemcsak az érettségi jegye számít (már ha van ilyen formában, mint itt, ezt most nem tudom, nem néztem utána), hanem egy ún. jelentkezséi csomagot kell összeállítani. Ez abból áll, hogy pl. be kell gyűjtened ajánlóleveleket tanároktól, akik leírják a jövendőbeli sulidnak, hogy miért támogatnak abban, hogy felvegyenek abba az iskolába. Ezen kívül írnod kell esszét is (talán többet is...), amit szintén el kell juttatnod, valamint persze érdeklik őket a jegyeid is. Ha szeretnél erről többet megtudni, akkor szerintem érdemes megnézned az EngAme oldalát. www.engame.hu
2010. aug. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az amerikai történelem sokkal pörgősebb, mint a miénk, ezért szerintem könnyebb is megjegyezni. Egyébként simán megcsinálod jóra a vizsgáidat, mert itthon is nagyon jól tanultál.
2010. aug. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
fuuuuu nagyon koszonom a gyors es hasznos valaszokat!!! azt hiszem megnyugodtam es mar alig varom, hogy megkapjama vizumomat :) koszonom az oldalt is , hasznos :)
2010. aug. 28. 21:23
 6/10 anonim ***** válasza:

És erre van anyagi kereted?? Mert az hogy kimész egy évre gimibe az 2 millió..

És a vízumodat is csak cserediákprogrammal intézheted. Kivéve ha magániskolába mész, da az még ennek többszörösébe kerül.


Az egyetemen minimum 20 000 USD-t kell szánnod egy évre. És a vízumot akkor kapod meg, ha ez meg is van.

2010. aug. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 13:41


Hát ha már számba veheti ezt e lehetőséget, akkor valószínűleg van rá kerete. Gondolom máskülönben el sem gondolkodnának rajta. De ez már nem a mi dolgunk, hogy a szülei zsebében turkáljunk... Vannak ilyen szerencsések.

2010. aug. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sokan vannak akik nincsenek tisztában a költségekkel, a vízum intézéssel, a munkavállalási feltételekkel.. Sokan írnak ide, hogy akarnak kimenni, letelepedni meg minden, anélkül hogy legalább egy 5 percet eltöltenének azzal, hogy mindent megtalálnak maguk.. Mert állítom hogy több idő nem kell rá..


Meg sokan azt hiszik, ha kint tanulnak, utána kapnak automatikusan munkát... Hát nem éppen..

2010. aug. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 18:00


Igen, ez igaz. A neten pedig mindent hamar meg lehet találni. Pl. itt is: [link]

Csak egy kis időt kell szánni rá...


A tanulóvízumot arra az időre adják csak, amíg be nem fejezi valaki a tanulmányokat. Utána haza kell jönni. Maradni talán akkor lehetne, ha a tanulmányok befejeztéval találna az illető egy munkáltatót, aki hajlandó lenne szponzorálni a munkavállalói vízumot. Viszont úgy tudom, hogy ennek az elintézéséhez is haza kell utazni. És hiába van meg a szponzor, ha pl. arra az évre már kiadták az összes munkáltatói vízumot - mivel van egy keret, és annál több embernek nem adhatnak...


Zöld kártyát akkor lehet kapni, ha valakinek a közeli hozzátratozója (szülő) USA állampolgár, vagy pedig megházasodik egy állampolgárral. De ez egy elég hosszú folyamat, évekbe telik, míg eljut az illető az állampolgár-státuszba. Esetleg lehet próbálkozni a vízum lottóval, de ez ugye még ennyire sem biztos.


Aztán van, aki illegálisan kint marad, miutén lejárt a vízuma. Ez azért nem jó, mert egyrészt ellenőrizhetik, és akkor kiutasítják az országból. Másrészt meg nem hagyhatja el az USA területét, mert akkor nem mehet vissza, és 10 évre kitiltják onnan...


Nem egyszerű. Igaz, ez csak nagyon nagy vonalakban van, amit én most leírtam, úgyhogy bocs, ha pontatlan voltam valamiben!

2010. szept. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

előzőnek:


Igen, pontosan leírtad a lényeget, és ha ennyit mindenki képes lenne megtalálni, nem lenne itt ennyi felesleges kérdés a kategóriában, és nem lennének félreértések.


A jelenlegi kérdéssel természetesen semmi baj, de a legtöbb kérdezőnek fogalma sincs a rendszerről és a díjakról stb..

2010. szept. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!