Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tudom elismertetni a...

Hogyan tudom elismertetni a magyar alapképzési oklevelemet Ausztriában?

Figyelt kérdés

Nemzetközi igazgatás szakon fogok végezni, és szeretném elismertetni Ausztriában. ezért szeretném tudni, h mi ennek az eljárása, feltételei. Kell valami vizsgát tennem vagy valamilyen tantárgyat hallgatom? esetleg elküldenek német nyelvtanfolyamra? Szerintetek lehetséges az, h a mesterképzést már ott végezzem el?

Örülnék ha valaki olyan is tudna írni, akinek ebben van tapasztalata. A normális válaszokat előre is köszönöm.


2011. okt. 17. 20:36
 1/1 anonim ***** válasza:
A bolognai rendszer lenyege eppen az, hogy az orszagok felsooktatasi rendszerei atjarhatoak, es elismerik egymas diplomait. Elteresek persze vannak, es kerhetnek errol kulon papirt, de ha jol tudom, akkor mar evek ota amagyar diplomak egyik oldalan angolul is szerepel a teljes dokumentacio, es a transcriptek angolul is kikerhetoek. Az EU elonyei... Mesterkepzesre pedig magyar BA/BSc-vel barhol jelentkezhetsz.
2011. okt. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!