Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan legyek tanár Németorszá...

Hogyan legyek tanár Németországban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lassan 6 éve hogy kint élek a családommal Németországban és rajongok a nyelvért, c1 szinten beszélem szerencsére a németet. Régi álmom hogy német tanár lehessek akár Magyarországon akár Németországban. A német mellé az angolt venném fel szerintem második szaknak és akkor csak nyelvekkel foglalkoznék. Eddig úgy volt hogy 10. után (itt akkor van vége a középsulinak) haza megyek Magyarországra és ott tanulom ki a szakmámat, de mivel nekem csak a 8 általánosom van meg otthon ezért könnyen lehet hogy visszaraknának a 14 évesek közé ami bárhogyan is nézzük elég nagy szégyen lenne a számomra, mivel 17 éves lennék jövőre. Ráadásul azt hallottam hogy 24-5 éves lennék mire taníthatnék és kb. 200.000-ret keresnék vagy még annyit se. Németben pedig már 19 évesen kezdhetnék és 3000 eurót kereshetnék ami nem kevés, és az itteni jegyeim is elég jók. Egyszóval sokkal több minden amellett szól hogy itt kint maradjak. Na most, ha tanár szeretnék lenni, ezután az iskola után hova kellene jelentkezzek? Egyáltalán mit kell elvégezni hogy tanár legyek? Van itt valaki aki tanár Németországban és esetleg tudna segíteni? Bajorországban élek, ha ez esetleg fontos. Nagyon, de tényleg nagyon hálás lennék ha valaki aki kint él és tanít eltudná magyarázni hogy hogyan zajlik ez az egész. Ja, és középiskolában vagy gimnáziumban szeretnék majd tanítani. Előre is köszönöm!!


16/L


2021. júl. 30. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ideális esetben be kell fejezni a 11. és 12. osztályt (gymnasiale Oberstufe) és meg kell szerezni az érettségit (allgemeine Hochschulreife, Abitur). Bizonyos szakkombinációk esetén (sajnos nem tudom, melyek esetén) elég a szakirányú érettségi, de ha bármikor később tanulni szeretnél, könnyebbség lesz, ha már most megcsinálod az általános érettségit.

Egyébként nyugodtam kérdezd meg a tanáraidat, nem fogják leharapni a fejedet. Mivel ismernek, ők tudják a legjobban elmagyarázni, számodra mi a legrövidebb út a diplomához.

2021. júl. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kicsit mindig visszásak az ilyen kérdések.

“En amúgy tudok németül, C1 szinten vagyok”.

De annak nem tud utánanézni egyik sem németül, hogy mik a követelmények. Én még B1 szinten voltam, mikor németül és angolul egyedül összeraktam neten, hogy mi is kell most nekem ahhoz, hogy itt elmehessek továbbtanulni.

Egyébiránt tényleg kérdezd meg a tanáraidat, vagy írd be németül a keresőbe, hogy “hogyan lehetek tanár”. :)

2021. júl. 31. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Kettes, azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi vagyok hogy vannak-e itt kint olyan magyar tanárok akik németben járták végig a szakmájuk kitanulásához járó utat és hogy mégis ezt hogyan tették meg. Nyilván közben én is utána olvasok a dolgoknak, de szerintem az is rengeteg hasznos információt ad ha egy ilyen helyzetben lévő tanár leírja hogy mik a tapasztalatai.
2021. júl. 31. 21:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Ugyanugy jarjak vegig ahogy egy nemet.

Nincs semmire szukseged az egyetemi felvetelihez, csak ugyanarra amire a tobbieknek. Meg csak kulon nemet C1 nyelvvizsga sem fog kelleni, mert nemet erettsegid lesz. Ezert szepen megkerdezed az egyik tanarod a sok kozul a lehetosegekrol.

2021. júl. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!