Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kijöttem fél évre tanulni, de...

Kijöttem fél évre tanulni, de szinte semmit nem értek az óráimból. Vajon jó ötlet a passziválás inkább?

Figyelt kérdés

Orvostanhallgató vagyok és kimentem külföldre egy évre tanulni. Azt hittem, hogy jobban beszélem az adott nyelvet, de túlbecsültem magam és alig értek valamit. Nagyon fontos lenne, hogy értsem amit tanulok a későbbiek szempontjából, de úgy érzem hogy ott ülök az óráimon teljesen értelmetlenül. Nem kizárt egyébként, hogy így is meg tudnám csinálni, valahogy átküszködném magamat a vizsgákon, de nem lenne alapos tudásom az biztos.

Teljesen tanácstalan vagyok hogyan lenne jobb, mert ha most passziválok akkor elveszítek egy évet viszont az is lehet hogy később többet nyernék vele...



2021. okt. 3. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Hanyadéves vagy?
2021. okt. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem (csak egy tipp) te nem a nyelvet nem érted hanem a szakszavakat. a Tanítás nyelvét nem érted. Én is így voltam az angollal. Tanulni katasztrófa indegen nyelven, hiába van felsőfokúm belőle. A max pontszám 89%-át értem el a nyelvvizsgán, mégis süketnémát játszottam az órákon külföldön. Mint kiderült a szakszavakat nem ismerem, nem tudom pl matekból mit jelentenek a kifejezések, biológiából se, csak köznyelvi kommunikációt használtunk. Így érthető az aggodalmad
2021. okt. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én ezzel a problémával felkeresném a 'study advisers' részleget az egyetemen, hogy ők mit mondanak. Lehet tudnál kapni egy mentort, nyelvi kurzust vagy egyéb segítséget a nyelvi akadályok leküzdése érdekében. Nem tudom hol tanulsz, nálunk (Hollandia) elég erős támogató rendszer van kiépítve a hallgatók számára.
2021. okt. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!