Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jó tanárnak lenni külföldön?...

Jó tanárnak lenni külföldön? (Ausztria)

Figyelt kérdés

Lassan esedékes lesz, hogy eldöntsem, mit is szeretnék csinálni. Jelenleg 3 befutó van: orvos, építészmérnök vagy földrajz-történelem szakos tanár.

Habár orvos vagy építészmérnök is szívesen lennék, valahogy mégis a tanítás vonz a leginkább. Itthon viszont biztos nem lennék tanár, mert szerintem brutálisan alul vannak fizetve, és megbecsülést sem kapnak.

Mivel van egy felsőfokú német nyelvvizsgám, arra gondoltam, hogy Ausztriába mennék továbbtanulni, majd később ott is helyezkednék el tanárként.

A kérdés: megéri? Mennyivel vannak jobb helyzetben az ottani tanárok? Mennyire élnek jól? Mennyi megbecsülést kapnak?

Persze tudom, hogy ezekre a kérdésekre javarészt az interneten is kaphatnék választ, de én pont a ti véleményetekre lennék kívancsi, talán valakinek még személyes tapasztalata is van ezzel kapcsolatban.


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2021. nov. 16. 20:46
1 2
 1/12 meszike91 ***** válasza:
74%
Biztosan lényegesen jobb mint itthon. A tanárok még a magyar viszonyok között is alul vannak fizetve.
2021. nov. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
78%
Magyarként szerintem nem éreznéd jól magad osztrák közösségben. Mindig lenne egyfajta lenéző, felsőbbrendű kollega, aki megkeseríti a napjaid. A pénzt megértem. Matematikát tanított a barátnőm alsós gyerekeknek egy évig. Aztán inkább elment szállodahajót takarítani...
2021. nov. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2

Én éltem kint(igaz, Münchenben, bár szerintem a németek ugyanolyanok mint az osztrákok), még iskolába is jártam. Ott engem és a családomat semmilyen atrocitás nem érte amiatt, mert magyarok vagyunk.

Felsőbbrendű (vagyis inkább magukat annak gondoló) kollégák pedig itthon is vannak bőven, szóval ezzel szerintem együtt kell élni. :)

Ezt leszámítva persze értem, hogy mit mondasz, köszönöm!

2021. nov. 16. 20:59
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
Attól még hogy nem ér nyíltan atrocitás, hidd el mindig kívülálló "idegen" leszel ott, még ha alapvetően jóindulattal is állnak hozzád.
2021. nov. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Rendben, megmondom őszintén, hogy ez hidegen hagy. Ez csak egy, a magyarok körében valamiért igazán kedvelt sztereotípia, egyébként meg a "megéri" alatt nem arra gondoltam, hogy mennyire fogadnak majd be az emberek.
2021. nov. 16. 21:30
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Könnyű ezt mondani, mikor fogalmad sincs az egészről. Nem a kisujjamból szoptam ezt az információt, hanem kint dolgozott ismerősök tapasztalataiból.
2021. nov. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jó, én tiszteletben tartom a véleményedet, a kérdésem az anyagiakra vonatkozott. Ha majd odajutok, akkor ezeket a dolgokat majd megtapasztalom a saját bőrömön. :)

Mindenesetre köszönöm, hogy válaszoltál.

2021. nov. 16. 21:37
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kint dolgozom (de nem tanár vagyok, hanem menedzser). Nincs ellenszenv a külföldiekkel szemben egyáltalán. 70 éve edzik őket az elfogadásra, a magyarok a legkisebb gondjuk a török, kurd stb. szubkultúrákkal és gettókkal szemben…


A tanároknak király életük van. Jól keresnek (3000 euro körül és felett – ehhez tegyük hozzá, hogy egy két szobás lakásbérlet helytől függően 5-600 euro, és 2000 euróból simán megél egy kis család), nem lehet őket kirúgni mert közalkalmazottak, és általában véve is privilegizált helyzetben vannak. De Kérdező szerintem ha kint akarsz tanítani, nem árt kinti diplomát szerezned…


Ha teheted, menj orvosnak. Nagyon jó szakma, és iszonyúan keresett.

2021. nov. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ui: bocs ez Németországra vonatkozott. De az osztrákokkal sem szokott gond lenni. Náluk PhD-ztem, kemények mint az acél, de nem igaz, hogy ne lennének elfogadóak.
2021. nov. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a teljes mértékben kimerítő válaszodat!

Igen, természetesen kint végezném el az egyetemet. Az orvosira is felvételizem, az a B-terv.

2021. nov. 17. 19:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!