Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Vannak olyan egyetemek külföld...

Vannak olyan egyetemek külföldön, ahol nem számít a tanulmányi előéleted?

Figyelt kérdés

Későn érő tipus vagyok, középiskola alatt nem érdekelt semmi, végigaludtam az egészet és állandóan átbukdácsoltam az érettségiig. És most, kb 27 évesen jöttem rá hogy hmm én amúgy tök szívesen lennék "okos", és simán kitanulnám mondjuk a villamosmérnöki szakot, mert rájöttem hogy az érdekel is, míg a középiskolában minden hülyeséggel teletraktáltak a könyveléstől kezdve a történelmig meg a nyelvtan, na ezek most sem érdekelnek. Meg a tanárok sem voltak a toppon előadást tekintve meg az érdeklődés felkeltése sem volt az erősségük.


Szóval itt Magyarországon már bevégeztem, lehetetlen egyetemre bekerülnöm, mert mindenhova számít az előélet. Külföldön mi a helyzet? Ott adnak második esélyt az embereknek ? Vagy olyasmi hogy nem számít az előélet, de van egy felvételi teszt ami alapján eldől a dolog? Úgy hallottam ott egész más az oktatási rendszer, kompetitív alapú, és sokszor még full ingyenes is az egyetem.



2021. nov. 27. 18:41
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
#10 vagyis a tanult szakterületeteken dolgoztok* akart lenni
2021. nov. 29. 00:52
 12/20 anonim ***** válasza:
98%

De épp ez az. Egy egyetemi felvételi nehezebb, mint egy érettségi. Hogyan akarsz felkészülni pl egy matek és fizika felvételire, ha az érettségit soknak érzed? Vagy ha nincs felvételi és valami csoda módon felvesznek a semmire, akkor hogyan akarsz teljesíteni az egyetemen magán? Hogy akarsz mondjuk egyetemi szintű matekot és fizikát hallgatni, ha a középiskolai anyag sincs meg? Hidd el, hogy a középiskolai anyag semmi az egyetemhez képest.


Amúgy emlékszem, hogy idén volt itt egy kérdés, amiben szinte pontosan ugyanilyen stílusban kérdezett valaki erről. Gondolom az is te voltál. Ott is leírtuk ugyanezt. Egyszerűen nincsenek kiskapuk, muszáj bepótolnod a középiskolai tananyagot legalább a kinézett szakodhoz kapcsolódó tantárgyakból.

2021. nov. 29. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de én úgy látom, hogy kicsit álomvilágban élsz. Még ha be is kerülsz egy egyetemre külföldön, azt hiszed, hogy ott csak bemész az órákra nap mint nap, és 3 év után megvan a villamosmérnök diplomád? Attól, hogy a skandináv országokban gyakorlatiasabb a képzés, még ugyanúgy le kell ülni otthon tanulni az órák után meg beadandót meg projektet csinálni.


Arról nem is beszélve, hogy a többi kommentelő már leírta: egy egyetemi felvételi nehezebb, mint egy-egy érettségi. + az érettségis anyag SZÜKSÉGES ahhoz, hogy meg tudd tanulni az egyetemen elhangzottakat. Ott nem fogják ám a matekot nulláról kezdeni, hanem feltételezik, hogy te tudod azt a megfelelő szinten.

2021. nov. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk pont a villamosmérnökire nincs nagy elvarás, nem kell 400+ pont, szóval lehet, hogy be tudsz jutni anélkül, hogy bármit csinálnál. Az érettségit pedig túlaggódod, az egész vicckategória, szánalmasan egyszerű, nincs semmi elvárás. Persze emeltszinten már kell tenni valamit, az lehet nehéz, de abból elég 1-2, ráadásul azt abból teszed, amiből akarod.

Ha nagyon nincs elég pontod nézz 280 pontos szakokat. Pl fizikus, matematikus stb.

2021. nov. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A külföldi tanulás anyagilag egész biztosan megterhelőbb. Hogy akarod majd összeegyeztetni a munkát az egyetemmel, ha már az érettségire készülés is ekkora gondot jelentene?


> ha már bekerülnél az egyetemre akkor tudod hogy csak előre van és semerre máshova

Ez pedig végképp nem igaz. Bekerülni a könnyebb része, utána el is kell végezni. Ha nem teljesít az ember, kibukik.

2021. nov. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
hát, a jelenlegi szakmám európában egy elég keresett szakma (de szerintem a nagyvilágban mindenhol), de ehhez sok időt fel kell áldozni a távollétben, szóval vagy most nagyon összehúzom a nadrágot és félreteszek minden pénzt, hogy akkor majd ne kelljen dolgozni, és nappali szakra tudjak járni, vagy kevesebb időt áldozok a munkára, de azért még csinálom->kevesebb pénz, de akkor távoktatás/levelező szak, mivel annyi szabad időm nem lenne, hogy bejárjak.
2021. nov. 29. 13:06
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy hogy milyen irányból fúj a szél hogy na vajon lefújja-e a földre a dolgozatod és 1-es vagy nem."

Az esetek 99.9%-ban nincs szó ilyesmiről.


"Azt nem mondta senki, de szeretnék egy olyan rendszerben tanulni ahol nem észak-korea szerű diktatúra uralkodik az iskolákon belül, de ez igaz akár a magyar középiskolákra is..."

Azért ez messze túlzás. Persze, sokat kell tanulni és lemondásokkal jár egy szak elvégzése, de aki kitartó az tud teljesíteni. Nem uralkodik semmiféle diktatúra, csak sok az anyag, amit számon is kérnek.


"Közel 8 év kihagyás után megtanulni 4*ahány érettségi évnyi anyagot, hát tiniként még oké de munka mellett felnőttként."

Nem kell osztályozó vizsgát tenned, hogy kijavítsd a régen szerzett jegyeid. Csak azokra a tárgyakra kell rátaposnod, amelyekre az egyetemi anyag egyébként is ráépül. Tehát villamosmérnökként elő kell venned a fizikát és a matematikát, és rendesen át kell ismételni a 4 éves anyagot. Ezt semmiképp sem úszhatnád meg. Még akkor sem úsznád meg, ha semmi követelményt nem támasztanának. Neked egy/két emelt kell és pontduplázással mehetsz.


Az emelt érettségi sem nehéz, sőt.

Ha adsz magadnak egy évet, akkor rendesen fel tudsz készülni munka mellett.

A lényeg a reál tárgyaknál a mély elméleti tudás, hogy megértsd mi hogyan működik. +Gyakorolás, hogy készség szinten berögzüljön a tudás.

Fizikában ugyan nem tudok segíteni, de matematika könyveket oszthatok meg veled pdf formátumban. :D Még fizetni sem kell érte, csak egy e-book olvasót ajánlott venni, hogy a szemednek kellemes legyen a lopott tudás elsajátítása. Ha átadom neked az ellopott dokumentumokat, akkor máris nekieshetsz matekot tanulni önállóan. Korrektül lebeszéled egy magántanárral, hogy 2 hetente / havonta / ahogy a pénztárcád engedi elmész hozzá kérdéseket feltenni, ha felmerülnek (és nem találod rájuk a válasz).

Ezen felül: [link]


Ha felteszel itt egy kérdést, biztosan jön egy fizikus hallgató, vagy valaki, aki tanácsokkal tud ellátni és tud néhány irodalmat ajánlani, esetleg küldeni, hogy fizetni se keljen érte. Így belevághatsz a fizika ismétlésbe is.

2021. dec. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
#17 köszi! :) Igen, én is erre gondoltam, hogy még talán nem is ártana egy újra érettségizés, mármint hogy a tudásomat felfrissítsem vagy bővítsem, csak az az átkozott felnőtt élet és a vele járó kötelességek... :D
2021. dec. 1. 02:04
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha néhány érettségi gondot okoz munka mellett, akkor kb esélytelen, hogy egy vllamosmérnök képzést elvégezz. Ezzel azért jó lenne, ha tisztában lennél.
2021. dec. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha van pénzed, akkor érdemes megfontolni az angol távoktatásos The Open University-t.

Senkit nem érdekelsz sem te, sem a háttered, fizesd be a tandíjat és rendben vagy. Érettségi nem is szükséges hozzá. Követelményként annyi van feltüntetve, hogy tudj írni-olvasni angolul.


A vélemények és az akkreditáció, elfogadottság elvileg rendben van, de kétlem hogy két module per félévvel mérnök lesz bárki is. Angliában diplomáztam de rendes egyetemen, nem távoktatásban, de szerintem inkább csak egy diplomagyárnak minősül, ahol csak idősebbek/szülők, vagy olyanok járnak akiknek csak egy papír kell.


Tudtommal mindenhol máshol Európában jó jegyek kellenek és sok-sok pénz. Ha ingyenes is az egyetem, akkor a lakhatást ugyanúgy fedezned kell. Svédeknél vannak ingyenes távoktatásos szakok, de oda szintén eredmény kell, nem vesznek fel top60-as egyetemre magyar kettes érettségikkel.

2021. dec. 2. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!