Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A debreceni és más magyar...

A debreceni és más magyar egyetemek miért lettek annyira kedveltek a külföldiek körében?

Figyelt kérdés
Elég sok külföldit látni manapság a Debreceni Egyetemen, viszont az itt lakó lakosság annyira nem sokszínű még. Miért lettünk ennyire vonzó hely számukra. Főleg az olcsóság miatt, amiatt mert szeretnének Európában tanulni, és ők ezt a helyet válaszották, vagy mindkettő miatt, vagyis európai egyetemet szeretnének fejezni, viszont a többi ország drágább lenne számukra. Ha esetleg valaki támogatja az ideutazásukat, kik játszanak ebben leginkább szerepet? Engem nyilván nem zavar, pláne, hogy nem vagyok rasszista, csak érdekes megfigyelni őket. Amúgy minket, kárpátaljaiakat külön csoportba szerveztek be, levelezői, kihelyezett képzés formájában.
2021. dec. 9. 20:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Tehát lényegében van valami amiért jobban megéri nekik MO.-n tanulni, vagy egyszerűen csak külföldre vágynak.
2021. dec. 9. 20:50
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy német srácot ismertem, aki Szegedre járt az orvosira. Ő azt mondta, hogy a német egyetemre nem jutott be és Magyarország kevés országok egyike, ahol van német nyelvű orvosi képzés. A németekre ez magyarázat lehet. A többeiknél meg gondolom szempont, hogy kellemesen középkategóriás hely, könnyű bekerülni, megfizethető, de a minőség közben nemzetközi szinten is rendben van.


Konkrétumot nem tudok, de hallottam már róla, hogy vannak magyar állami ösztöndíj programok külföldieknek. Szerintem főként a Közel-Keletről szoktak ösztöndíjakkal jönni. Irán rémlik kimondottan valamiért.

2021. dec. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Mert a képzések színvonalasok, csak kevéssé ismertek és nincs akkora pénz fejlesztésre.


Meg relative olcsó.

2021. dec. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
A Debreceni Egyetem is Közel -Keletiekkel van tele. Nem szeretik annyira, de nekik ez 1, olcsó 2, az okatatás valóban nem rossz 3, kapnak plusz ösztöndíjat, ha elkezdenek magyarul tanulni.
2022. jan. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!