Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A magyar érettségi mennyit...

A magyar érettségi mennyit számít, ha külföldön akarok tanulni?

Figyelt kérdés

Nem néztem még annyira utána dolognak, ezért itt érdeklődöm elsőként. A külföldi egyetem a pontokat a magyar érettségi alapján számolja, tehát ha mindenből 5-ösre érettségizek, + megírok ott valami tesztet, akkor C1-es nyelvvizsgával nevetve felvesznek?


Hülye kérdés, de nem tudom, hogy van ez.


2022. jan. 16. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Olvass utána az adott egyetem honlapján.

Ennyi ésszel inkább jó leszel a gyártósorra.

2022. jan. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez az oldal arról szól, hogy kérdéseket lehet feltenni, direkt hangsúlyoztam, hogy nem néztem még utána, ezért olyanok válaszát várom, akik valamit tudnak ezzel kapcsolatban. Okos dolgot akartál mondani, de nem volt az. Ha a te logikádból indulunk ki, akkor erre az oldalra nincs szükség, hiszen a Google-ban, meg a YouTube-on minden fent van. Ennyit erről, észlény.
2022. jan. 16. 11:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez így túl tág, legalább országot kellene mondanod. Valahova simán felvesznek kitűnő tanulmányi eredménnyel, valahol számít az önéletrajzod, motivációs leveled, ajánlólevelek, esszék, személyes interjú stb. Felvételi teszt sincs feltétlen mindenhol. Az is változó, hogy hol mennyire nézik az évvégi eredményeket és mennyire az érettségit. Egy kitűnő érettségi mondjuk valószínűleg mindenhol felülírja a rosszabb jegyeket, főleg, ha vannak köztük emelt tárgyak is.


Amit már most tudok mondani, hogy a sima C1-es nyelvvizsga nem elég, konkrét típust szoktak kérni, jellemzően IELTS, TOEFL vagy Cambridge.

2022. jan. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan fognak kérni emelt szintű érettségit, motivációs levelet és versenyeredményeket. Az első nem írt hülyeséget. Az egyetemi felvételi országonként sőt akár egyetemenként más és más.

Javaslom, hogy pontosítsd a kérdésedet legalább országra vonatkoztatva.

2022. jan. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igazából ázsiai országba szeretnék menni (Japán).


Tehát ha megcsinálok egy jó érettségit, akkor azért az előny-e a kezemben.


Azért kérdezem, mert Japánban elő barátom azt mondta, hogy a magyar érettségi ott semmit sem ér. Mondjuk ezt nem is az iskolai képzéssel kapcsolatban mondta, de furcsa kijelentés volt.

2022. jan. 16. 12:41
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]


"Foreigners who want to study at a Japanese university must meet the following requirements:


Have a valid passport

12 years of school in your home country or an International Baccalaureate diploma (the German Abitur is also accepted by many universities)

Proof that you can pay all of your expenses while studying

Japanese language skills (not technically a requirement, but you will struggle in university courses without a working knowledge of the language)"


"A typical Japanese university application requires the following items:

References from professors/teachers

Proof that you can financially support yourself while studying

High school transcripts and/or diplomas

A valid passport

Passport-size photographs


Don´t think you will be able to apply without taking an entrance exam. While foreign students are not subjected to the sanity-bending rigours of the Japanese exams, they are required to take the Examination for Japanese University Admission for International Students. This includes academic and language testing, and is offered twice a year (in summer and fall, respectively). If you are applying to a university that requires English language skills and you are not a native English-speaker, you may be required to take the Test of English as a Foreign Language (TOEFL).


Once admitted, your university will help you obtain your student visa, mainly by providing you with a Certificate of Eligibility. See the Visa and Permits section for more information on applying for a student visa."


A tandíj kb 2 millió Ft. Bizonyítanod kell a jelentkezés során, hogy van elég pénzed arra és a megélhetésre is. Öszöndíjak vannak, de legalább annyira nehéz megkapni, mint bekerülni.

2022. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

2 millió forint az kiba***tt kevés pénz ahhoz képest, hogy ott tanuljak. Annyit simán be tudok majd fizetni.


A pénzen nem fog múlni semmi.

2022. jan. 16. 12:52
 8/11 A kérdező kommentje:
Amúgy érdekes, hogy a japánok is 12 iskolai évet kérnek. Nem tudtam, hogy a Távol-Keleten is ismerik/fontosnak tartják ezt a rendszert.
2022. jan. 16. 12:55
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor nagyrészt a vizsgáidon (itt és ott is) és a japán tudásodon múlik a dolog. Viszont nekem eléggé úgy tűnik, hogy már a felvételi vizsgára is ki kellene utaznod, szóval arra valószínűleg számolni kell egy külön utat. Ne csak a 2 millióval számolj, rengeteg extra költség lesz itt még, önmagában az utazás és költözés miatt is. Én csak Hollandiába költöztem tanulni, de ez is bőven többe került, mint először gondoltam volna.
2022. jan. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pl biztosra veszem, hogy az iskolai bizonyítványaid és egyéb papírjaid hivatalos lefordítása egy kisebb vagyonba fog kerülni, ha japánul kérik őket. És ehhez hasonlóan rengeteg extra költség és munka lesz még.


Nem eltántorítani akarlak, csak lehúzni a realitás talajára, hogy nehéz célt tűztél ki magad elé.

2022. jan. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!