Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Magyarországon az egyetemen...

Magyarországon az egyetemen van írásbeli felvételi?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Romániában tanulok és fogok érettségizni is, de Magyarországra mennék egyetemre(ELTE IK vagy BME VIK....még nem tudom pontosan) és olvasgattam a neten de sok információm így sincs. Azért lenne fontos, hogy 1 év alatt ami olyan, abból készüljek fel, és tanuljak iskola mellett rá.
2022. febr. 2. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Nincs, mégis van.


Magához a jelentkezéshez nincs külön felvételiztetés (legalábbis a legtöbb egyetemen nincs, elvétve akadhatnak, de a általad írt egyetemeken nincs ilyen), azonban bizonyos tárgyakból (matematika) van bemeneti írásbeli vizsgam ezt stílszerűen "0. ZH" néven szokták illetni. Ezzel a vizsgával a jelentkezők tudásszintjét akarják felvenni, és ha nincs meg a megfelelő tudásszint, akkor felzárkóztató órák felvételére kötelezik őket. Ha ezeket a tárgyakat nem sikerül elvégezni 3 féléven belül, akkor az kirúgással jár.


Szerencsére ezekre a tárgyakra nem épül semmi, tehát gond nélkül felvehető a többi tárgy úgy, mintha sikerült volna az első vizsga.

2022. febr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Érettségi kell, de nem tudom a románt hogy fogadják el. Lehet kell valami különbözeti vagy nem tudom. Nézz utána!
2022. febr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
Nincs, de normális szakokon az első 3 félévben lefosod a bokád, a hitványakat meg kiszórják.
2022. febr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs írásbeli felvételi, de kell emeltszintű érettségi. Annak nézz utána, úgy tudom a romániait középnek fogadják el, így magyarban kellene tenned egy vagy két emeltet. Ez ugye szaktól függ, hogy 1-2 és hogy miből, ezt felvi.hu-n nézd meg.
2022. febr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!