Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Régen hogyan mentek a felvétel...

Régen hogyan mentek a felvételik egyetemekre/főiskolákra?

Figyelt kérdés
Kb a 70es 80as evekben hogy ment ez, amikor nem volt ilyen, hogy felvi.hu?

2019. aug. 14. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megvetted a papír felvételi jelentkezési lapot, kitöltötted, postán be. Postán értesítettek a felvételi időpontjáról. Bemenetél, megírtad, majd bementél,, szóbeli. Ponthatárok kihirdetése. Postán kiértesítettek.
2019. aug. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, kb. ahogy az előző írja. Voltak még felvételi példatárak is, amiket az Egyetemek bocsátottak ki. Pl. a BME-nek volt matekból, fizikából és műszaki rajzból.

Ezeknek a könyveknek az elejébe volt leírva hogy milyen képzések vannak.

Amúgy nem tudom, a "rizs" mint kulcsszó hogyan passzol a kérdéshez :D

2019. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan később, 2003-ban felvételiztem, de szerintem olyan nagy változás nem volt a korábbiakhoz képest, pedig az már bőven az internet korszaka volt. A szakokat, képzéseket megnézni a felsőoktatási felvételi tájékoztatóban lehetett (vastag nyomtatott könyv). Valami általános tájékoztató is volt benne, ha jól emlékszem. Jelentkezési lap volt, papír alapon, meg kellett venni, kitölteni, postán feladni. A felvételi vizsgáról is levélben írtak. Én két karra jelentkeztem, külön írásbeli és szóbeli felvételi volt mindkettőn. Odament az ember, aztán egyszercsak behívták a szóbelire. Írásbeli meg csoportosan volt természetesen. Szóbelin tételt kellett húzni. Aztán azt elkezdtem mondani, volt ahol elég hamar abbahagyatták, volt ahol kérdezgettek sokat. Az eredményt megnézni akkor már meg lehetett neten is, meg szerintem sms-ben is tájékoztattak. Aztán persze jött arról is a levél.

Tantárgyfelvétel már gépen ment, de előtte pár évvel még a tanszéken kifüggesztett papírra kellett feliratkozni.

2019. aug. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ó, hát még 2000-ben sem volt sehol a felvi ;) Mondjuk net is igen kevés helyen, internetkávézókban inkább, mint otthonokban :D


papír volt, amit kitöltött az ember és postára battyogott vele. Sorban állt, mert ezt is mindenki utolsó napra hagyta.

1 adatlap és annyi plusz papír, ahány helyre jelentkeztél. Semmit nem lehetett elrontani, elírni, mert az kuka. Minden egyes lapért, jelentkezésért fizetni kellett.


És felvételi volt igen sok helyre. Volt, ahova az érettségi alapján számoltak pontokat, de meglehetősen kevés hely.

Voltak központi érettségi-felvételik (szerintem ez kb megfelelhet ma az emelt érettségi szintének), amin az elért pontokat kétféleképpen számolták, egyik lett az érettségi osztályzat alapja, másik az elért pontszám alapja.

Illetve voltak felvételi vizsgák. Írásbeli, szóbeli, melyik iskola mit követelt meg.

120 pontot lehetett összeszedni (plusz a pluszpontok), 78 volt a "jogszabályi minimum"-nak nevezett 280 pont.


De valahogy akkor egyszerűbbenk tűnt. Akkor nem görcsöltem rajta annyit, mint most, pedig most még azonnali visszacsatolás és javítási, sorrendmódosítási lehetőség is van.

2019. aug. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
basszus és minden évben könyv formában megjelent a felvételi tájékoztató. Szinte kötelező volt megvenni, az volt mindennek az alapja...
2019. aug. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 1986-ban felvételiztem, és annyit tennék hozzá az eddigiekhez, hogy akkoriban csak három helyet lehetett megjelölni a jelentkezési lapon, méghozzá azzal a megkötéssel, hogy a felvételi vizsgatárgyaknak mind a három helyen azonosaknak kellett lenni. Felvételizni csak az első helyen megjelölt intézménybe kellett elmenni, a pontszámot elfogadta a második és harmadik intézmény, ha az első helyre nem volt elég. De még ez is a gyakran csak szóbelit jelentett, mert az írásbeli több tárgyból központilag volt megszervezve, gyakran más intézményben volt a helyszín. A szóbeli felvételi az ELTE-n elég kemény volt: néhány percnél több gondolkodási idő nem volt a kihúzott tételekre.
2019. aug. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként a papíralapú felvételit nem olyan régen törölték el, ha jól emlékszem, 2015-ben szűnt meg végleg, addig az E-felvételivel párhuzamosan ment.
2019. aug. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!