Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Marosvásárhelyi orvosi egyetem...

Marosvásárhelyi orvosi egyetemről vélemény?!

Figyelt kérdés

Attól szeretnék segítséget, információkat kapni aki jelenleg is oda jár, magyar nyelvű orvosi képzésre!

Milyen az iskola, a román nyelvet, egy egyébként nem beszélő magyar diák, hogy tanulja meg, mennyi ideje van megtanulni, mikor van a román nyelvből vizsga az egyetemen.

Hány éves az orvosi és fogorvosi képzés.. stb stb

Tapasztalatokat szeretnék kérni!


Előre is köszönöm



2022. márc. 22. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos, amiket 2018-ban tudtam meg a Marosvásárhelyi Orvostudományi Egyetemről- sajnos magyar állampolgárnak nem ingyenes,de a tandíj kb feleannyi, mint az itthoni orvosképzésnek. A fogorvosi és az általános orvosi szakok mind 6 éves osztatlan mesterképzések. Az oktatás főleg román(!) nyelven zajlik, egyébként jó hírű egyetem.

Irj rájuk, szerintem készséggel fognak válaszolni.

2022. márc. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tudom hogy sok magyarországi azért jön, mert azt hiszi, hogy egy link egyetem ahol átmész mint kacsa a vízen és megvan a diploma. Nos, egyáltalán nem így van, ugyanolyan nehéz, plusz románul is kell tudni (külföldieknek nyelvvizsga is kell). A fogász csak románul van, a "magyar" szakokon is a gyakorlat románul van, az elmélet egy része is, a referencia anyagok is.
2022. márc. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

Látom, hogy egy kicsit régi a kérdés, ha még mindig aktuális akkor írj nekem privátot. Én már egy pár éve itt vagyok magyarországiként a magyar ÁOK-n.

De azért, hogy mindenki lássa aki idetéved cáfolnék egy pár állítást az előző válaszolóktól.

1.” sajnos magyar állampolgárnak nem ingyenes”-ez nem igaz, mert magyar állampolgár is bejuthat ingyenes képzésre

2. “külföldieknek nyelvvizsga is kell”-nem egészen így mondanám...

Az hogy a külföldieknek nyelvvizsga is kell az azért nem teljesen így van, le kell tenni valóban egy kis nyelvvizsgát itt az egyetemen, de az nem nehéz és egyébként csak harmad év végéig kell meglennie nem feltétlen azonnal.

Ha nem tudsz románul lesz bőven megoldandó problémád, de az nem ez a nyelvvizsga lesz...

3. ”A fogász csak románul van”-nem igaz

A fogorvosi elméleti része is magyarul van csakúgy mint az ÁOK-n.

2022. máj. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!