Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan lehet egy félliteres...

Hogyan lehet egy félliteres műanyag flakonban a legegyszerűbben oxigént előállítani?

Figyelt kérdés
Tudom a google a barátom stb, de már kerestem és még sem találtam csak olyat amihez hő is kell (hipermangán+hő),de ez nem jó mert ugye műanyag flakjonról van szó
2010. szept. 13. 23:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
keresd úgy, hogy "vízbontás" - csodát fogsz tapasztalni...
2010. szept. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Aha ez baromi jó...nekem nem sok közöm van a kémiához kb 6 éve tanultam utoljára akkor is inkább csak tanították...Olyan megoldás nincs pl hogy két dolgot összeöntünk és lám oxigén lesz?:$ (és am nem kocsihoz kell)
2010. szept. 13. 23:44
 3/12 anonim ***** válasza:

Mire kell neked oxigén? jól be lehet vele lobbanni...

meg a céltól függően érdemes módszert választani..


És hogy került ez a külfölditanulás kategóriába? :)

2010. szept. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Van olyan is, nagyon egyszerű. Hidrogén-peroxid + barnakő. A hidrogén-peroxidtot meg kell venni, de már 30%-osat is kapsz, az meg elég tömény.A barnakő leggyakrabban, az elemekben fordul elő. Szóval szétvágod, vagy töröd és a darabokat beledobod az oldatba. Az elem szétvágásától nem kell félni, az elemekben nem savban, mint az ahogy sokan hiszik, hanem sok minden más, az alkáli elemekben lehet lúg, de olyan kis koncentrációban, hogy attól nem lesz bajod. Az eredmény oxigén megjelenése lesz. Erősen exoterm reakció, azaz hő fejlődik. Na most flakon nem biztos hogy kibírja, bár egy vastagabb falú azt hiszem még kibírná. Ja és a reakció közben vízpára keletkezik. Amennyiben rengeteget öntesz egymáshoz, az is lehet hogy másodpercek alatt felforr és jön ki belőle a gőz, és azt már le nem állítod. Szóval ésszel kell csinálni, először kevés hidrogénperoxiddal próbáld ki. Amúgy ha tiszta oxigénbe akarsz égetni valamit, akkor az itt még a vízpára ellenére is működik, az égés hőmérséklete sokszorosára emelkedik azt pedig a víz nem igazán tudja egyik pillanatról a másikra lehűteni, szóval a vízpára nem akadály, csak veszélyes is. De egy hurkapálca égetése is elég látványos tud lenni, sokszor még a lámpa fényénél is fényesebbet tud csinálni :)
2010. szept. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
a fél literes műanyag flakonban van 21 % oxigéned ;) amúgy mi francnak kell?
2010. szept. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

00:37 véletlenül került ide fáradt voltam már.


Váó! Köszönöm a leírást, egyébként nem akarok senkit/semmit felgyújtani meg ilyenek technikusin vagyok és ott az egyik tanár adta fel így "feladatnak".


Ha tud még valaki valamilyen megoldást azt szívesen várom.

2010. szept. 14. 15:50
 7/12 anonim ***** válasza:
Ismét én vagyok, olyan is van, amikor kétféle folyadékot öntesz egymásra, és oxigén keletkezik. Kálium-permanganát oldat és a hidrogén-peroxid reakciója kiválóan adja az előbbi reakciót, azaz ismét csak oxigén keletkezik. Kálium-permanganátot már csak vényre lehet kapni, de kis szerencsével a gyógyszertárban talán kiadják. Harmadik megoldás a vízbontás amit mondtak. Nagyon egyszerű kell hozzá egy pohár sóoldat, két elektróda ami a vízbe merül ez lehet két darab csavar is akár, amit egy lécre fölszereltél a lényeg, hogy lógjon az oldatba az elektród.Aztán az egészet kapcsolt egy lapos-elemre, vagy egy nem használt mobiltöltőre. A negatív pólusnál oxigén fog keletkezni. Hevítésnél még működik a barnakő hevítésével is.
2010. szept. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha iskolai feladat, akkor nem is kell hozzá beszerezned az anyagokat, csak tudnod kell, hogy kell előállítani?


kálium-permanganát és hidrogén-peroxid módszer

http://www.youtube.com/watch?v=_11WR6UVhm8


de hidrogén-peroxidot bonthatsz más módszerekkel is, akár hevítéssel, vagy a véredben levő kataláz enzimmel is :)

2010. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha iskolai feladat, akkor nem is kell hozzá beszerezned az anyagokat, csak tudnod kell, hogy kell előállítani?


kálium-permanganát és hidrogén-peroxid módszer

http://www.youtube.com/watch?v=_11WR6UVhm8


de hidrogén-peroxidot bonthatsz más módszerekkel is, akár hevítéssel, vagy a véredben levő kataláz enzimmel is :

2010. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ja, és nyugi, nem csak a vérrel működik, nem kell senkit megcsapolni.. :) a kísérlethez használható krumplidarab, élesztő ..
2010. szept. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!