Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mekkora az esélye annak, hogy...

Mekkora az esélye annak, hogy gimnázium után felvegyenek a harvardra vagy a cambridge-re? Még van néhány évem az érettségiig, ha kitűnő vagyok és lesz nyelvvizsgám, akkor lehet nagy segítséget nyújtó ösztöndíjra számítani?

Figyelt kérdés
(és az nem számít, hogy a sulim nincs a legjobb magyar gimnáziumok közt? )
2010. szept. 19. 20:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
0, azaz NULLA.
2010. szept. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
azért a Dunántúlon jó helyezése van...
2010. szept. 19. 20:20
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
ezt az információt a jelentkezésedből ne hagyd ki sokat érhet!!!!!
2010. szept. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt van róla egy GYIK.

Ha látsz esélyt a dologra és ki tudsz pengetni évi több millió forintot, akkor hajrá. Amúgy szerintem fölösleges megpróbálni, de mindegy.

2010. szept. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
ez a baj amerikával. nem támogatja a felsőoktatást, ezért hallod a filmekben hogy az egyetemre gyűjtenek. térítéses a felsőoktatás
2010. szept. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

ha jó sok pénzed van akkor van esélyed...egyébként ezekbe a sulikba a kitűnők között is válogatnak:

- angol nyelvvizsga alap, másik nyelvekből kellene nyelvvizsga

-vmi nemzetközi ösztöndíjat nem ártana elnyerni,

-nagyon jóra megírnod a GMAT-felvételit ahhoz meg elég jó angol kell, [link] OLVASD EL!

-közösségi munkába kell résztvenned( pl diákönkormányzat vagy vmi önkéntes segítő munka),

- meg gondolom szóbeli felvételi is van az ilyen helyeken(jobban megválogatják az embereket),

- ajánlásokat kell kérned a tanároktól,igazgatótól.


de sztem jobban járnál ha pl vmi magyar magán egyetemre kerülnél be (persze fizetős)azoknak jó kapcsolataik vannak az ilyen nívós sulikkal és azon keresztül lehetnél vendéghallgató vhol.

2010. szept. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Hát, ha miliárdos vagy, s adsz nekik egy kis "támogatást" akkor nagy az esélye hogy felvegyenek... én sajnos nem ilyen vagyok :(
2010. szept. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Ne hallgass az elottem valaszolokra.

Ha kituno tanulo vagy es az erettsegid 5re teszed le minden tantargybol + ESOL Level two exams (szovegertes, iras, beszed) vagy mas az iskola altal kert nyelv vizsga (elosszor csekkold le veluk). Szoval ha a cambrigi egyetemre akarsz jelentkezni akkor legyen kituno erettsegid, jelentkezz a UCAS-on keresztul es igenyelj az angol allamtol tandijtamogatast (akar 100%at a tandijnak iden 3290£). Legyel valamiben jo meg ne csak tanulasban es az egyetem extra pontkent ertekelni fogja, ha van barmilyen tapasztalatod a szakoddal kapcsolatban az is plus point

ha angliaban szeretned folytatni a tanulmanyaid akkor nyugodtan irj en most kezdem itt az egyetemet....

2010. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Ugyan már ne legyetek ennyire naivak, kitűnőre érettségizni miért olyan nagy durranás?
2010. szept. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

jó anyag mi? LOL

szerintem kicsit túl sok filmet nézel...

2010. szept. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!