Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van bécsben olyan iskola...

Van bécsben olyan iskola (gimnázium, szakmunkás, szakközép) ahol tudok magyar nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok,jövöre kimegyek egy évre bécsbe és szeretnék olyan iskolát ahol van lehetöségem magyart is tanulni.
2011. máj. 5. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
általában külföldön nem szoktak ilyen intézmények lenni. magán iskolák vannak de azok is inkább csak hétvégére szólnak,hogy a kint élő kisgyerek akinek magyarok az szülei(vagy egy),tanulják a magyar nyelvet kultúrát,de semmi mást. Bécs elég közel van viszonylag,lehet hogy a felgyűlt magyarság miatt találsz 1-2 magyar gimnáziumot,de szinte biztos h magánsulik,jó pénzért tanulóknak..
2011. máj. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előzőnek mondom, hogy egyáltalán nem biztos, hogy pénzbe kerül. Itt Magyarországon is van német nemzetiségi gimnázium (én is oda jártam), akkor biztos itt körülöttünk is van magyar
2011. máj. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
előzőnek: igen,de itt is magyar,attól hogy kéttannyelvű nem külföldieket tanítanak (én is ilyenbe jártam)
2011. máj. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát bécsi sulit azt nem tok, de én Oberwartba járok gimnáziumba (én is 15 vok), és ott lehet magyart is tanulni. Egyáltalán nem fizetős, és nincs is olyan messze Bécstől :D. Ez egy kéttannyelvű gimi (de sztem már több is mint 2..), a gyerekek már az 1. évben 3 nyelven kezdenek el tanulni (német, angol és lehet választani h magyar v. horvát), aztán 5. évben választhatnak latint vagy franciát, és 6-ban pedig spanyolt vagy oroszt. Érettségire két nyelven anyanyelvi szinten fognak megtanulni: az osztrákok magyarul vagy horvátul (és németül), a magyarok pedig németül (és magyarul). Viszont a magyar anyanyelvűek számára kicsit könnyű a magyar, mert az osztrákoknak idegennyelvként oktatják. Persze azért tanulunk költőkről, meg írókról, verselemzésről meg stb, de nem olyan szinten, mint Magyarországon. Viszont a német az erős nagyon.
2011. máj. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen mimndenkinek:) utobbi, nagyon hasznos volt amit mondtál! köszi még lenne egy pár kérdésem hozzád ezzel kapcsolatban. deutsch - wagram-ban van házunk és az is 20 percre van bécstöl. nos nemtudom h d.w.-böl közvetlen megy e busz vagy vonat oberwartba, és azt sem h mien messze van.? esetleg még a sulid nevét és cimét el tudnád mondani? : ) nagyon köszi elöre is!
2011. máj. 25. 17:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Örülök h tudtam segíteni :)) a neve Zweisprachiges Bundesgymnasium Oberwart, a címe valami Badgasse, de a számot azt nem tom, de nézd csak meg fent van az inreneten is. Az út Szombathelyr´öl 30 perc, viszont a buszbérlet minden hónapban 13000 Ft. Ha van kérdésed nugodtan írj e-mailt :))
2011. máj. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, hát azt nem tom h onnan megy-e busz Oberwartba. Eisenstadtból mindenképpen megy, tehát ha nem menne Bécsböl közvetlen ide, akkor még mindig átszállhatsz Eisenstadtban. De vonat az sztem megy... Legalábbis itt van vasútállomás :D
2011. máj. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!