Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tudnátok valami megoldást erre?

Tudnátok valami megoldást erre?

Figyelt kérdés
Szívesen folytatnám a középiskolai tanulmányaimat Amerikában, viszont az én iskolámban nincsen cserediákprogram vagy ilyenek. Természetesen mindennek részletesen utána kell nézni, de kíváncsi vagyok hátha valaki volt már hasonlóan. Angol tudással nincs probléma. Sajnos rokonok nem élnek kint.

2022. júl. 9. 23:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha az iskoládnak nincs csereprogramja, erre szerintem nincs ingyenes megoldás. Ösztöndíjakat középiskolásoknak nem adnak, és tanuló vízummal nem dolgozhatsz. Ha viszont szüleidnek van pénze arra, hogy kifizesd az összes költséget (legalább 20 ezer dollár), akkor kimehetsz egy évre. Ilyennel több cég is foglalkozik. Pl.:


[link]

[link]


Sajnos arra viszont számíthatsz az eltérő oktatási rendszerek miatt, hogy az így eltöltött éved gyakorlatilag elveszik, azaz hazajőve onnan folytathatod, ahol itthon abbahagytad.

2022. júl. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A cserediák programokat klf. erre szakosodott cégek szervezik és fizetni kell érte elég sokat.
2022. júl. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!