Az ABC haromszog B es C szogeinek szogfelezoi I pontban metszik egymast. Ha az A szog merteke 51°30`, akkor a BIC szog merteke=?

A mektanarom nem volt hajlando elmagyazni! Legyszi segitsek, koszi :)



2013. okt. 6. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Legyen a háromszög A, B, C csúcsainál levő szögei alfa, beta, gamma. Legyen továbbá a keresett BIC szög mértéke x.


Ekkor a BIC háromszög szögei:

beta/2, gamma/2, x.


Ezek összege 180, ezért

x=180-beta/2-gamma/2=180-(beta+gamma)/2.


Mivel ABc szögeinek összege is 180,

beta+gamma=180-alfa,


ezért

x=180-(180-alfa)/2=90+alfa/2.

2013. okt. 6. 10:51
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen leírta az első válaszoló. Csak azért küldöm az én megoldásomat is, hátha rajzzal könnyebb megérteni:

[link]

2013. okt. 6. 11:33
 3/3 A kérdező kommentje:
de ilyeneket meg nem tanultunk. egyszerubben?
2014. febr. 16. 16:59