Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik európei országokban...

Melyik európei országokban lehet külföldiként ingyen (ösztöndíjjal) vagy olcsón tanulni?

Figyelt kérdés

Szeretném külföldön végezni a mesterképzést, mivel itthon nincs/nem komolyanvehető* az, ami engem érdekel.


Egyelőre ott tartok, hogy nem tudom egyáltalán mik jöhetnek szóba, ha figyelmbe vesszük, hogy még nincs sok pénzem.


Tekintsük úgy, hogy a nyelvtudás nem akadály egyik országban sem.


EU-s országban szeretnék tanulni.


Hol vannak ilyen lehetőségek? Akár teljes tandíjtámogatás akár olcsó tandíj.


Esetleg tudtok olyan oldalakat, ami ezeket össze tudná foglalni? Egy nemzetközi felvi.hu-t keresek.


Még egy extra kérdés: Ha tudtok valamelyik egyetemről, mikor van annak a nyíltnapja?


Bármilyen információt szívesen fogadok.


Még egy kis extra: Előnyben a nem-fővárosok.



* Nem szeretnék az egyetlen lenni a szakon, pedig az előző években is mindig 1-2 diák ment ide országos szinten.



2022. júl. 15. 18:11
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én Nagy-Britanniáról tudok írni. Alapból fizetős a felsőoktatás, de sok egyetemnek van posztgraduális ösztöndíja, ami a tandíj teljes elengedését és egy kis havi költőpénzt jelent. Ezeknek tudtommal nincs összefoglaló web oldala, hanem minden egyetem saját web oldalán, egyenként kell keresgélni ezekről a scholarship lehetőségekről. Általában nem könnyű ezeket megkapni, mivel sokan pályáznak. Ahhoz, hogy esélyed legyen, nem elég az alapképzés jó tanulmányi eredménye, hanem az itthoni professzoraidtól is kell két vagy három, dícsérő ajánlólevél. Az egyetemek saját ösztöndíjain felül, azoktól függetlenül vannak a British Councilnak is posztgraduális képzésekre szóló ösztöndíjai. Ezekről a British Council honlapján tájékozódhatsz, de ezekhez is kellenek a képességeidet, tehetségedet dícsérő ajánlólevelek. Én a helyedben megpályáznám legalább 5 egyetem saját ösztöndíját plusz egy British Council ösztöndíjat is. Már most ősszel kezdd el a keresgélést, mert például a következő éves British Council ösztöndíjakra már most késő ősszel jelentkezni kell a többfordulós válogatás miatt, az egyetemek saját ösztöndíjaira pedig már január-februárban.
2022. júl. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!