Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi cserediákság menete?

Külföldi cserediákság menete?

Figyelt kérdés
Hogy működik a cserediákság? Mi a menete, feltételei?
2022. júl. 23. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Keresni kell egy programot és jelentkezni kell rá. AFS program nagyon népszerű,de borsos árak vannak. Elvileg lehet bizonyos összegű ösztöndíjakat elnyerni,de nem könnyű és a teljes költséget az sem fedezné feltétlenül.

Itt ha jól tudom 3 hónapos, fél tanéves és egész tanéves programok vannak.


Sok középiskolának van testvériskolája, szoktak szervezni 1 hetes külföldi utat,amikor egy olyan diáknál laksz,aki a testvériskolában tanul. De ha az iskoládnak van ilyen programja,akkor már biztos hallottál róla.

2022. júl. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
43%

Az AFS-t nem ajánlom, olvastam néhány elég rossz tapasztalatot róla.

Egyébként kb semmi, csak le kell rendezni a suliddal mert valszeg évet kellene ismételned itthon, vagy mindenből osztályzó vizsga. Befizeted utána a több millió forintot a kiválasztott szervezetnek és ennyi.

2022. aug. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A Rotary programot tiszta szívből tudom ajánlani. Én is velük voltam rövid (1-3 hónap) úton Argentínában, és velük fogok menni vagy Kanadába vagy Amerikába. Az oldalukon minden infó szépen fent van. ryep.hu
2022. nov. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!