Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kulfodikent (szlovakiaikent)...

Kulfodikent (szlovakiaikent) van lehetosegem magyarorszagi egyetemre jelentkezni japanologia szakra?

Figyelt kérdés

Jovore erettsegizek egy szlovak gimnaziumban, de a tanulmanyaimat kulfoldon (Magyarorszagon) szeretnem folytatni. Mivel en szlovakul tanulok es magyar nyelvbol nem erettsegizek, igy is lenne lehetosegem bekerulni magyar egyetemekre? (japan szak erdekelne)

Ha igen, tudnatok ajanlani olyan egyetemeket, ahol kulfoldikent lenne lehetosegem japanologia szakon tovabbtanulni? Nezelodtem mar, fokeppen a Karoli Gaspar Egyetem weboldalan, de egyik oldalon sem talaltam egyertelmu valaszt a kerdesemre. Koszonom mindenkinek, aki elolvasta es valaszol.



2022. júl. 30. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Annak nézz utána, hogy a történelem beszámítható-e emelt szinten, mellette még a felsorolt tárgyakból kell egy érettségi.

2022. júl. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Írj a Károli Tanulmányi Osztályának. Segíteni fognak.
2022. aug. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Dr Sauron ***** válasza:

Miért nem Pozsonyban próbálkozol?A Komensky-n van japán szak (az egyik szobatársam oda járt).

Meg kell nézni a felvételi követelményeket.Ha nincs papírod arról,hogy tudsz magyarul,akkor lehet,hogy nyelvvizsgát is kérnek.Ha követelmény mondjuk az emelt szintű történelem érettségi akkor azt Magyarországon megcsinálod.Akármilyen tárgyból is kérnek emelt szintű érettségit a Szlovákiában letetteket nem ismerik el.Valószínűleg a szlovák nyelvből letett érettségire kapsz plusz pontot.A Károli mivel egyházi egyetem a kereszténységgel kapcsolatban is lesznek óráid,függetlenül a szakodtól.Ha érdekel a külföldi tanulás,akkor meg kell tudnod,hogy külföldi állampolgárként mehetsz-e külföldi egyetemre.Az lenne a legjobb,ha megnéznéd a Komensky és a Károli tanegység-listáját + a markmyprofessor-on a tanárokat és az alapján döntenél.A könnyebbet válaszd.A szlovákok gyakorlatiasabbak,kevesebb tölteléktárgyat tesznek be.De akár Bécsbe is mehetsz.Nekik elég az érettségi + egy német felsőfokú nyelvvizsga (C1).Én lecseréltem a Komensky-t az ELTE-re és míg élek bánni fogom (de ez nem fontos).Ha gondolod,írhatsz privátot is.

2022. aug. 7. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!