Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi angliai egyetemen a...

Külföldi angliai egyetemen a kurzusokban kéne egy kis segítség hogy mi az undergraduate és a postgraduate (vagy graduate) kurzúsok között a különbség?

Figyelt kérdés

Na szóval pl én orvos szeretnék lenne az a kúrzusokban a medical-t vagy medicine-t jelenti ha jól tudom nem? (Vagy most melyik mert a gyógyszerész is valami ilyen)


Na szóval itt nállunk úgyvan hogy van alapképzés és mester utánna meg doktori ha jól tudom vagy a doktori az nincs benne? Ezek pl a biológia vagy informatika.


Az orvosi az meg pl egységes osztatlan képzés tehát az ilyen doktori akkor itt van a doktori?


És angliában van a medicine kúrzus de van egy az undergraduate és egy a postgraduate képzésben és ha jóltudom az undergraduate a BsC-t jelenti a postgraduate meg az MsC-t vagy a PhD-t vagy hogyvan mert nemértem?


Ha angliában akarok orvosnak tanúlni mire mennyyek vagy azt is felosztották már iylen alapképzésre meg minden stb...?


2008. dec. 21. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Angliaban is bolognai rendszer van, tehat van alapkepzes, meg ilyenek. Az orvosi azonban mindenhol osztatlan. A doktori pedig mindenkinek van szinten, hiszen minden orvos Dr. XY-kent kell mukodjon.
2008. dec. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És pl a cambridge egyetemen:

Undergraduate kúrzusok:

[link]


[link]

[link]


És Graduate kúrzusok:

[link]


Akkor ha orvos akarok lenni melyikre kell jelentkeznem?

2008. dec. 21. 12:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Nos, nem volt idom elolvasni mindent a megadott linkeken, szerintem ezeken te mar atragtad magad, nem?


Mindenesetre a graduate (vagy postgraduate) a mar diplomas embereknek szol, igy neked mindenkepp egy undergraduate kepyessel kell kezdened. De olvasd vegig az altalad belinkelt leirasokat, az a biztos.

2008. dec. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A linkekben vannak e-mail cimek is, tobb is. Szerintem irjal nekik, es tedd fel a kerdeseiket nekik, ok megirjak neked (remelhetoleg)a pontos valaszokat!

Kulonben Szlovakiabol irsz, ugye?

2008. dec. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!