Amerikában fősuli?

Figyelt kérdés

Szlovákiában élek. Most lesz az utolsó év, érettségi és utána vége a középsulinak.

Mint a fiatalok nagy része, én is már elkezdtem gondolkodni, hogy mit szeretnék csinálni, esetleg hova tovább. Szeretném folytatni a tanulást.

Kinéztem Magyarországot is, hogy oda mennék továbbtanulni, de elkezdtem gondolkodni Amerikán is, ugyanis lehet ott szeretnék majd a jövőben élni. :)

Nos, az lenne a kérdésem, hogy milyen lehetőségeim vannak?

Próbáltam keresni a témával kapcsolatban, de nem igazán tudom, hogy hogyan is kezdjem. Így ha van közületek valaki, aki Amerikában tanul/tanult, vagy valaki, akit ismertek, aki oda ment továbbtanulni, kérlek adjatok tanácsot.🥹

Illetve; lesz egy szlovák érettségim és egy angol B1-es szintű érettségim.

Vannak valami lehetőségeim?



2022. aug. 9. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Én sokat nem tudok a témában, viszont azt igen, hogy B1-es nyelvtudás nagyon nem elég oda. És az is általában meg van adva, hogy melyik nyelvvizsgát fogadják el. A másik dolog pedig az, hogy rettenetesen drága. Sok amerikainak gyerekkorától kezdve tesznek félre az egyetemre.
2022. aug. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha az USA-ra gondolsz, akkor konkrétan nem tudok segíteni. Mi Kanadában élünk, a továbbtanuláshoz felsőfokú nyelvtudás kell. Illetve külföldi diákként borzalmasan drága, megélhetéssel együtt kb. 6-7 millió Ft/év. A főiskola (college) itt nem ad magyar értelemben vett diplomát (bachelor degree), csak egy Okj szerű végzettséget.
2022. aug. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában tanulás csak akkor működik ha:

A, baromi gazdagok a szüleid

B, valami nagyon nagyon jó ösztöndíjat tudsz összeszedni


Amúgy meg ha ennyire külföldön akarsz tanulni akkor EU egyetemei közül válasz, mert ida van konkrét esélyed bejutni

2022. aug. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!