Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tudnám rávenni a...

Hogyan tudnám rávenni a szüleimet hogy elengedjenek cserediáknak?

Figyelt kérdés
Tavaly merült fel bennem hogy ki szeretnék menni, nézegettem programokat is (legfőképp amerikába), de nem a többmilliósokat hanem ösztöndíjasokat (tehát nem is biztos hogy megkapnám, de még jelentkezni sem engednek). Beszéltem is a szüleimmel, megmutattam nekik hogy mit találtam, kerestem nekik véleményeket szülőktől és diákoktól. Anyának nagyon nem volt véleménye, apa pártját fogta, ő viszont nagyon ellene van és szigorúan azt akarja hogy magyarországon végezzem el a gimit és érettségizzek le, nem hajlandó mást elfogadni. Idén lettem 16, 9be járok (tavaly voltam 0.os) és jövő év után mennék (11be, 17 évesen) szóval lesz két nyaram dolgozni is tehát azt a pénzt el tudnám tenni és így nekik egy fillért sem kéne beleadni, csak elengedni. Viszont ezt nem tudom hogy tudnám elérni. Angoltudásom jó, van egy középfokú nyelvvizsgám is. Bármi tippet, tanácsot elfogadok és nagyon köszönök!

2022. máj. 2. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök jó dolog, ha valaki fiatalon már meglátja a világot. Szüleidnek sűrűn mondogasd az érveket, hogy miért lenne jó, illetve hogy mennyire szeretnéd ezt. Egyszer csak beadják a derekukat.😃
2022. máj. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak félek, hogyha túl sokat mondom már csak azért sem engednek ki :,)
2022. máj. 2. 18:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ígysem, úgysem engednének ki, tehát sok veszteni valód nincs. Sok sikert!
2022. máj. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mutasd meg nekik mennyire akarod. Lássák hogy nem egy fellángolás hanem komolyan gondolod. Amit írtál,hogy dolgozol az remek ötlet. Ne csak mondogasd nekik,hanem lássák hogy küzdessz a céléért.
2022. máj. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

En is tanultam kint Amsterdamban bár nem cserediaknak csak erasmuson fel évet, húgom volt kint 10 honapot Spanyolországba cserediaknak. Kb a2es spanyollal ment ki, most c1es szintén beszéli, bár nekem jó volt az angolom már akkor is volt c1es nyelvvizsgam de biztos fejlődött. Tehát megegy ok ami miatt érdemes elengedni, illetve felejthetetlen élményeket fogsz szerezni, barátokat mindenhonnan (nekem több erasmusos barátom is van, pár lánynál voltam is látogatóban más országban, és ők is jöttek hozzam megnezni Magyarorszagot.


Amerika meg amugy is Amerika, muszáj egyszer elmenni ha van lehetőséged, voltam kint egyszer 1 hónapot amerikai barataimnal, és bár nem láttam mindent de nagyon sok helyen voltam és hát, zseniális az egesz.


Annyi miatt elég rossz hogy a 11.et tuti biztos hogy újra kell járnod ugye, mert az beleszamit a továbbtanulasba és amugy sem ugyanazt fogod tanulni kint mint itt, de hajra!

2022. júl. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudom hogy régi a kérdés, de azért elmondom a véleményemet. Szerintem ezt azért így gondolod át. Az csak az egyik része, hogy nagy nehezen kiengednek, a kinti életedet finanszírozni is kellene, ami kint nagyon drága. Nem valószínű, hogy pár havi munkával mérvadó összeget tudnál összegyűjteni a kinti kiadásadihoz.

Ösztöndíjt valószínűleg csak úgy nem kapnál. Amerika amúgy is az egyik legdrágább, 5-6 millió csak az, hogy a szervezeten keresztül ki tudj menni.

Szerintem ráérsz Erasmussal később, amihez ugye kapsz támogatást, meghát abban a korban érettebb is leszel egy ilyenhez.

2022. aug. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!