Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jogászként van/lesz lehetősége...

Jogászként van/lesz lehetőségem külföldön folytatni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Joghallgató vagy, elsőéves az ELTE-n. Mostanában sokat gondolkodom a külföldön, mivel szívesen folytatnám inkább kint a tanulmányaimat. Ugye más szakoknál van alapszak meg mester, de itt osztatlan mester van csak. És így hogy tudom megoldani, hogy kijussak valahogy, de ne kelljen újrajárnom máshol az egész egyetemet? Van erre valamilyen mód?

2022. aug. 14. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Biztos, hogy nincs. Teljesen más joganyag, tanulmányok felépítése.
2022. aug. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így nincs, újra kellene felvételizni.


Ha elvégzed, akkor LLM képzést külföldi egyetemeken lehet, sőt láttam már ismerősöknél német egyetemen jogi mesterképzést is.


Egyébként ez nem így van, hogy "teljesen más a joganyag" a kontitentális jognál azért a civilisztika, alkotmányos alapjogok, büntetőjog alapjai szinte mindenhol hasonlóak. Nem beszéltem a nemzetközi jogi, EU jogi ágakról, amik minden országban ugyanazok.


Valóban, egy válóperes ügyvédnek lenni Németországban, több tanulást igényelne, mint EU szakjogásznak. De megoldható.

2022. aug. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm #2. Jogi mesterképzés? Az ott mit jelent pontosan? Ott alap és mester van? És annak az LLM-nek mi értelme? Az a szakosodást jelenti, nem?
2022. aug. 15. 09:23
 4/4 anonim ***** válasza:

LLM például: [link]

[link]

Ugyanakkor, ahhoz, hogy külföldön élj és jogász legyél ott, szerintem a legegyszerűbb út az, ha újrafelvételizel külföldre. Az egyetem elvégzése után amúgy lehet a diplomádat honosíttatni, ami nálunk egy külföldön végzett jogásznál annyit jelent, hogy le kell záróvizsgáznia magyar nyelven az itteni záróvizsga tárgyakból. 2 ilyen jogászt ismerek, az egyiknek tudtommal elengedték az EU záróvizsgát, a másiknak nem, sok minden függ attól is, hogy a külföldi jogi diploma milyen tantervet alkalmazott. Viszont, mivel ez nem egyszerű, időigényes, és rögtön a teljes anyagot kell tudnod, szerintem ha úgyis 100% külföldön akarsz élni, akkor már inkább ott kellene elvégezned az egyetemet, és akkor a szaknyelvet is rögtön megtanulod. A 2 ismerősömnek nem volt sok problémája a nyelvvel és jogi kifejezésekkel, mert egyébként magyarok, csak külföldön jártak egyetemre és ott éltek sokáig, de ha neked nem anyanyelved az angol, német, stb., akkor neked a szaknyelvet is ismerned kell. Ha neked a honosítás mégis egyszerűbb, akkor meg itt végezd el és külföldön honosíttasd, de amúgy külföldön tudtommal könnyebb a jogi oktatás. Legalábbis nekem egy osztrák-magyar eltés joghallgató társunk mondta, hogy Ausztriában sokkal könnyebb az egyetem, mint itt (az apja osztrák, aki azt akarta, hogy ott tanuljon jogot, az anyja meg fordítva, így egyszerre beiratkozott mindkettő jogi egyetemre). Az ilyen LLM képzésekhez nem tudok hozzászólni, én sosem érdeklődtem utánuk. Ha nincsenek konkrét terveid, nehéz megmondani, hogy mi lenne a legjobb számodra.

2022. aug. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!