Cognitive science?

Figyelt kérdés

Tanul valaki cognitive science-t?

Most vagyok végzős (lány), és felfedeztem ezt a szakot, amennyit eddig megtudtam róla az nagyon tetszik. Nyugat-Európában már a legtöbb országban tanulható, ha jól tudom. Matekból és informatikából is elég jó vagyok, de szeretnék valami "érdekesebbet" tanulni, ami több témakörből épül fel.

Tapasztalatokra lennék leginkább kíváncsi:

-A szak előnyei/hátrányai

-Mit élvezel benne a legjobban

-Hogyhogy a cognitive science-t választottad

-Hol tanulsz (németül/angolul közel c1 szinten tudok)

Köszönöm előre is a válaszokat!



2022. szept. 2. 17:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos izgalmas, én bevállalnám a helyedben! Mi csak kognitív antropológiát tanultunk, az is érdekes volt, bár már nem sokra emlékszem belőle, de húsz éve volt. Mindenesetre tök izgalmas az agyról tanulni. Pár éve került kezembe A gyermeki elme című könyv, az is nagyon érdekes, ahogy a különféle agyterületeket leírja és hogy a nevelés feladata ezek között összhangot teremteni. Bár mondjuk lehet, hogy a pszichológiáról jobban tudja a világ, hogy mire lehet használni, de ki tudja külföldön milyen lehetőségek vannak. Bocs, remélem kapsz hasznosabb választ is! :-)
2022. szept. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én olyat ismerek, aki neuroscience-t tanult Skóciában. Jó szak az is.


Magyarországon is lehet ilyet tanulni, van kognitív pszichológia szakirány a pszichológia mesterképzéseken, van számítógépes cognitive science a BME-n, van neuroscience is valahol.

2022. szept. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
én a bme-n tanulom, az előnye, hogy egy jól hangzó msc egy jó egyetemen, lehet menni vele kutatni vagy IT irányba, de sokat kell pluszba beletenni
2022. szept. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2022. szept. 3. 13:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"németül/angolul közel c1 szinten tudok"


Én is külföldön vagyok egyetemista, én úgy tudom, hogy a felsőfokú nyelvvizsga megléte alapkövetelmény minden egyetemen abból a nyelvből, amely nyelven fogod hallgatni az oktatást, a nyelvvizsga megléte nélkül (függetlenül attól hogy milyen szinten beszéled az adott nyelvet) nem fognak felvenni az egyetemre, úgyhogy én a nyelvvizsga / nyelvvizsgák abszolválásával kezdeném a helyedben, ha komoly ambíciót érzel magadban a külföldi egyetemre járás terén.

2022. szept. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Német nyelvvizsgázni most ősszel fogok, angolból 2023 elején tervezem. (Olyan nyelvvizsga lesz mindkettőből, ami elfogadott külföldön is)
2022. szept. 9. 19:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!