Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen olcsóbb egyetemek...

Username666 kérdése:

Milyen olcsóbb egyetemek vannak külföldön amelyek tanítanak jogot?

Figyelt kérdés
Jogot szeretnék tanulni, mindig is nagy álmom volt viszont semmi képpen sem itthon. Folyékonyan beszélek angolul és németül is, viszont mindegyik egyetem baromi drága amit se én se a szüleim nem tudnának finanszírozni.

2022. szept. 29. 17:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Ingyenes egyetem nincs.
2022. szept. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Okosabb megoldás lenne elöször MO-on elvégezni egy alapképzést, mellette dolgozni, pénzt gyüjteni és a mesterképzést próbálni Nyugaton. Így van esélyed arra, hogy nem kerül túl sokba, és mégis nemzetközileg használható végzettséged lesz.
2022. szept. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

#2 ha ennyire nem vagy képben, ne válaszolj a kérdésre.

Jognál itthon osztatlan mesterképzés van, tehát kivitelezhetetlen az amit írtál.

Kérdező ezzel én is hasonlóan vagyok. Külföld nem olcsó mulattság, és sajnos egy küldöldi jogász mindig hátrányban lesz az anyanyelvűekhez képest.

2022. szept. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

A 2-es vagyok és NEM életképtelen, csak nem MO-on élek, itt más a rendszer. De a válaszom lényege ettöl még igaz, az alapokat szereze meg ott, és utána külföldön képezze magát tovább

Pl a mester után menjen külföldre ledoktorálni, esetleg elötte a mesterfokozaton a szaktárgyakból vizsgázni.

2022. szept. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Uhh, te nagyon nem érted. Itt nincs mester és alap, egyben van az egész, és magyar jogot tanul, amivel nem tud külföldre menni.

Nem mondtam hogy életképtelen vagy, azt mondtam, hogy nem értesz a témához, és tényleg nem értesz. Nem tudod, hogy Mo-n ez hogy működik.

2022. szept. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

HA folyékonyan beszéled mindkét nyelvet, hogyhogy nem tudsz rákeresni erre a neten...?


Költői volt a kérdés. :)))

2022. szept. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt ne felejtsd el hogy akkor az adott országhoz is kötöd magad munkaügyileg hiszen annak a jogát tanulod.
2022. szept. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
ha jogra mennél, inkább azt találd ki először, melyik országban akarsz letelepedni...
2022. okt. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A jogi Magyarországon osztatlan mesterképzés, ami a végén doktorit ad. Nincs ilyen, hogy külföldre megy mesterre. Eleve kit érdekel külföldön a magyar jog? Ezek az időnként mesterképzésnek hívott L.L.M képzések meg gyakorlatilag csak ilyen felvágásnak vannak, és konkrét téma köré épülnek, nem általánosan az adott ország jogát oktatják, de nekem az egyetemen érdekes módon az összes L.L.M végzettséggel rendelkező tanárom itthon dolgozik, szóval külföldi munkalehetőség szempontjából sokat nem érhet. Ha külföldön akarsz dolgozni jogászként, de nem külföldön akarod elvégezni, az egyetlen opciód az lenne, hogy itthon megcsinálod, és külföldön az ottani követelményeknek megfelelően a diplomáját honosíttatod. Ez azonban nagyon nehéz, mert úgy kell újra záróvizsgákat tenni az adott ország nyelvén az adott ország jogrendszeréből úgy, hogy nem tanultad, nem tudod milyen a gyakorlatban, és a jogi műszavakat, szakkifejezéseket sem tudod azon a nyelven. Külföldön amúgy még drágább a tanulás, mint nálunk - eleve gondolj bele, lakhatás, kaja szintén nincs ingyen ott sem, és drágább, mint nálunk. Én azt mondanám, hogy itthon végezd el, és próbálj nemzetközi vonalra orientálódni. Vannak itthon is nemzetközi ügyfélkörrel rendelkező ügyvédi irodák, nemzetközi cégek, amik akár idővel lehet kiküldenek bizonyos időre képviselni a céget, de magyar joggal külföldre kitelepülni csak egy nagyon szűk 1%-nak sikerül. Felvehetsz diákhitelt, tudom, nem feltétlenül megtérülő döntés, de ha odateszed magad az egyetemi éveid alatt, erős angollal van, akár jó kezdőfizetést is kaphatsz. A másik lehetőség, hogy belehúzol a tanulásba, és megpróbálod elérni azt a 460 vagy 470 államilag támogatott ponthatárt. Olyan is van, hogy széttanulod magad, mindened ötös, és átvesznek államilag támogatott formára idővel - de nem az Eltét javasolom erre, mert nálunk a kreditek halmozásával (többet vett fel, mint a mintatanterv, így lehet 5.0 fölé menni) volt, akit csak 6.4-es (nem írtam el!) átlaggal vettek át államira 3 év után, mert annyira sokan akartal átkerülni, viszont kibukni kb. tényleg csak az tud államiról, aki semmit nem tanul! Az is opció lehet, hogy az egyetem mellett dolgozol. Nappalin sajnos az órarend mellett nehéz, pláne ilyen összegben diákmunkával félévente ennyi pénzt szerintem nehezen lehet. Gondolkozz el a levelező képzésen. Az is drága, de valamivel olcsóbb, tudnál mellette dolgozni. Az első évre felvehetsz valamilyen hitelt, és akkor az első évben meg tudod keresni a második év árát, második évben a harmadik évét... Ötletelni lehet, szerintem ez nem megvalósíthatatlan. Az Eltén a legdrágább a képzés, de ott nappalin lenne az első év 640 000 Ft (jelenleg tudtommal), máshol kevesebb, a levelező valamivel szintén levesebb, és a 640 000 Ft nem egy lassan és nehezen visszafizethető hitelösszeg. Egyedül a hitelkonstrukciókat nem tudom, egy hitelügyintéző tudna talán valamit ajánlani. Nem tudom hol laksz, de ha olyan városban, ahol van jogi egyetem, akkor albérletre, kollégiumra nem kell pénz, mert tudsz otthon lakni.
2022. okt. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bécsben nincs tandíj az egyetemen, ha tudsz németül és mindenképp külföldön akarsz tanulni, akkor esetleg nézd meg.
2022. nov. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!