Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit csinálnátok, ha körülöttet...

Mit csinálnátok, ha körülöttetek mindenki le akarna beszélni a külföldi továbbtanulásról?

Figyelt kérdés
Legtöbben azt hozzák fel indokként,hogy magány vár az emberre, és mindig kitaszítottnak fogja magát érezni. Nektek mi a tapasztalatotok? Az a helyzet, hogy itthon sincs sok barátom, csak a családom van. Néha arra gondolok, hogy nem mindegy, hogy hol nincsenek barátaim, itt vagy ott?
2010. szept. 26. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem törődnék velük. Aztán rajtad áll....
2010. szept. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj velük!


Szerintem egy külföldi egyetemen ahol a tanulók nagy része nem odavalósi (tehát ugyanabban a helyzetben vagytok) lehet könnyen barátkozni.

2010. szept. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

bennem sem hittek (foleg tanarok, baratok) de megmutattam nekik h jo tanulmanyi eredmennyel, tolmacs munkaval es sok sok barattal jobban jartam mint a negativ hozzaallasu osztalytarsaimmal, szobatarsakkal a sulibol.

Ha van lehetoseged akkor probalj meg kulfoldon tanulni. En jelenleg olyan egyetemen tanulok ahot a szakon 25% angol, 25% a kinai/ azsiai, 50%a europai, stb.... Ha meg penz is problema akkor anglia jo lehet neked. Ingyen tanulhatsz igaz kesobb vissza kell majd fizetni.... + egyeb nem visszafizetos tanulmanyi osszegek igenyelhetok, megelhetes konnyebb mint otthon.

2010. okt. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

jaaajjj szerintem ez egy akkkora otthon sóhajtozós duma, bocsánat azoktól akik ezt hajtogatják...


gondolom onnan ered ez az urban legend, hogy akiknek menekülniük kellett anno azok nyilván mindig szerettek volna visszajönni meg nyilván nem is annyira feltétlenül beszélték jól a nyelvet a kezdet kezdetén stb. ... és hát ez került a köztudatba a "külföldremenésről" hogy az mekkora szörnyű magányt okoz.


Nos, én már töltöttem egyszer egy évet kint egyetem alatt, és most is kint vagyok, igaz csak pár hónapja, és valahogy ráadásul mindig úgy hozta az élet, hogy pont azt az idegen nyelvet kelljen használnom, amit az adott pillanatban legkevésbé vágok, és mégsem sújtott le rám a nagy magány és kitaszítottság, legalábbis semmivel nem jobban, mint otthon.

Most konkrétan sokkal jobban érzem magam "emberügyileg", mint otthon éreztem.


Szerintem nyugotdtan vágj bele, nem hiszem hogy meg fogod bánni, főleg ha még a nyelvet is jól beszéled (ha továbbtanuláson gondolkodsz akkor gondolom ez a helyzet).

2010. okt. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!