Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az a KINESZTETIKUS TANULÁSI...

Mi az a KINESZTETIKUS TANULÁSI MÓDSZER? És előnyben vannak a NAPPALISOK az ESTI GIMISEKKEL szemben, ha egyetemi, vagy főiskolai továbbtanulásról beszélünk?

Figyelt kérdés
Azt mondták tanuljak kinesztetikusan.De nem tudom mi ez,de nem mertem vissza kérdezni,mert lehet,hogy mindenki tudja,csak én nem!?
2010. jan. 28. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:

A kinesztetikus módszer azt jelenti, ha valaki tapintással, mozgással képes elsajátítani az ismereteket.


"Az ide tartozók legjobban érintéseken, mozgáson és a tárgyakkal való foglalkozáson át tanulnak, gyakran élvezik a fizikai tevékenységeket és a kézműveskedést. Amikor össze kell állítniuk valamit, inkább kiveszik az alkatrészeket a dobozból, és kitalálják, hogyan kell összerakni, minthogy elolvassák az útmutatót. Nem szeretnek egy helyben ülni és hosszas beszélgetéseket folytatni. Nekik célszerű a tanulást az anyag összefoglalásával kezdeni, és sok tevékenységet beiktatni (vágja ki, ragassza fel, kösse össze, színezze ki)."


Mi a fenének találták ki a gúglit?

2010. jan. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Annyiból vannak előnyben, hogy az esti gimisek többnyire már dolgoznak tanulás mellett, és így nehezebb a tanulás, kevésbé biztosak az alapok. Viszont időbeosztásban az estisek a jobbak.
2010. jan. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!