Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Francia egyetemekre mennyire...

Francia egyetemekre mennyire könnyű bejutni?

Figyelt kérdés

#Franciaország #francia egyetemek
2022. okt. 21. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez, akárcsak a világban bárhol, erősen egyetemfüggő. A Sorbonne-ra iszonyú nehéz például bejutni. De vannak olyan francia egyetemek is, ahova szinte mindenkit felvesznek.
2022. okt. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
van amire nagyon könnyű, van amire nagyon nehéz. de neked nem arra lesz könnyű bejutni amire nekem.
2022. okt. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Milyen a felvételi rendszer?Van ahová az érettségi bizonyítvány alapján felveszik a hallgatókat és van ahol felvételi vizsga is van? A magyar érettségit elfogadtatják? Úgy halottam, hogy vannak országok például Finnország ahol magyar érettségivel nem szívesen vesznek fel hallgatókat. Franciaországban mi a helyzet?
2022. okt. 23. 15:10
 4/12 franciasrac ***** válasza:
100%

Bahaha bárcsak tudnád, a kutyákat is felvennének ha tudnának, ha nem elit egyetemre van szó.

Az állami egyetemek csak a (francia) érettségit kérik, aztán van várólista és az eredményeid alapján helyeznek a rangsorban, de a legtöbben mindenkit felvesznek végülis. Nem tudom mi a helyzet a külföldiekkel de azt tudom hogy legalább C1-es francia tudás kell s e oldal lépéséit kell követni akinek külföldi egyetemen van bejelentkezve: [link]

A nagy iskolákra készülési/mérnöki iskolákba bejutására pedig van verseny, vizsga és szóbeli

2022. okt. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Sok helyen fogadják el a magyar érettségit, de francia felsőfokot mindenhol szoktak kérni, hacsak nem angolul akarsz tanulni. Ha úgy akarsz akkor gondolom angol kell, de úgy szerinfem valamennyit rá kell fizetned
2022. okt. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Franciaországban is 8 év az általános iskola és utána 4 év a gimnázum aminek befejezésével érettségi vizsgát lehet tenni? Gimnáziumban milyen tantárgyakat tanulnak és mely tárgyakból érettségiznek? Próbálom összehasonlítani a magyar közoktatást a franciával, hogy az egészről egy átfogó képet kapjak az egyetemi oktatás mellett.
2022. okt. 25. 21:08
 7/12 franciasrac ***** válasza:
100%

Nem, van 3 év óvoda (maternelle), 5 év általános (primaire), 4 év középiskola (collège) és 3 év gimi (lycée) összesen, egyéb tanfolyamok is léteznek de ez a legszokásosabb.

Mindenből érettségizünk amit tanulunk (töri-földrajz, tesi, jog, tudományok, a két idegen nyelv amit választottál, francia, filozófia, és a három szabad tantárgy amit előre is választottál, általában matek, fizika és biológia, de más is lehet), plusz van szóbeli és a 1ère és Terminale jegyei is részben számítanak a végi jegyben.

Itt a lista ha érdekel: [link]

2022. okt. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezt nem teljesen értem. Magyarországon a gimnáziumok is középiskolák. Franciaországban a gimnázium nem minősül középiskolának?Előbb Franciaországban el kell végezni a 4 év középiskolát (collège) és utána lehet jelentkezni a 3 éves gimnáziumba((lycée)? A gimnázium elvégzése után lehet érettségi vizsgát tenni? A matematika szabadon választott érettségi tárgy? Mert Magyarországon kötelező sajnos. A legtöbb magyar diák a matematika érettségivel szenved a legtöbbet.
2022. okt. 26. 12:42
 9/12 franciasrac ***** válasza:
100%

Csak én így fordítottam, igazából nincsen megfelelője.

Szóval általános iskola át kell menned a collège-en (6è, 5è, 4è, 3è), vizsgát tenni, majd a lycée-n (2nde, 1ère, Terminale), és utána igen érettségizel.

És ja 2021 óta már nem kötelező de mindenki mérges lett tehát azt hiszem jövőre visszatér mindenkinek, legalább melléktantárgyként.

2022. okt. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

franciasrac jól írja, csak beleszalad ebbe a tipikus fordítási hibába, nyugaton sok helyen csak az magyar alsó évfolyamok minősülnek általános iskolának.

3 év óvoda (maternelle), 5 év alsó évfolyam (primaire), 4 év felső évfolyam (collège) és 3 év gimi/középiskola* (lycée) összesen.

így valamivel magyarosabb.

*más a szakképzési rendszerük mint nekünk, de most nem vagyok hajlandó belekeveredni

2022. okt. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!