Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Könnyű volt beilleszkedni?

Könnyű volt beilleszkedni?

Figyelt kérdés

sziasztok! angliába költöztünk és jövő utáni héttől kezdek suliba járni..de kicsit félek,mert nem annyira jó az angolom.

akik külföldre mentek:nektek milyen volt beilleszkedni?meséljetek



2015. okt. 9. 20:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Én felnőttként jöttem ki, de ismerek olyan családokat, akik gyerekkel jöttek. A gyerekek 10-14 évesek voltak. Az egyik családnál a gyerekek jól beilleszkedtek, másik családnál meg annyira nem, de ők rossz gyerekek. 10 évesen már lógás a suliból, cigizés 14 évesen, nem tanulás...stb. A másik gyerekek jobbak. A nagy, aki 14 évesen jött ki, most keres épp munkát-18 éves már:D és tök sok haverja van, a kissebb meg teljesen úgy beszél, mint egy angol-nincs akcentusa- és neki meg szerintem még több haverja van:D

Ne aggódj az angolod miatt. A 14 éves lány tudott angolul, de a 10 éves öccse nem. 1 év után már egész jól beszélt, ma meg mondom, mint egy angol.

Ha kell, rendelnek melléd plusz segítőt, de pikk-pakk felveszed a ritmust! És ne aggódj, lehet ebben a tanévben még nem tudsz majd annyira beszélgetni, de jövőre már símán fogsz. Csak próbálj meg otthon is inkább angolul nézni tévét, és próbálj bekapcsolódni valamelyik társaságba. Tudom, ez nehéz elsőre...csak ne legyél kuka, próbálj meg beszélni, itt a gyerekek is tudják, és általában nem nevetik ki, aki nem tud csak kicsit angolul. Menni fog az! Sok sikert!

2015. okt. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm,ment a zöld kéz:)
2015. okt. 11. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!