Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik szomszédos ország...

Melyik szomszédos ország egyetemét ajánlanátok? Jogi szak érdekelne elsősorban, másodsorban pedig tanár.

Figyelt kérdés
Selyét már néztem viszont többiről nem nagyon találok infót, horvátország szerbia vagy szlovénia érdekelne főleg?

2022. nov. 2. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát a jogi kart ott végezd, ahol később dolgozni szeretnél. UGyanis minden országban kicsit más a jogrendszer. Azaz ha pl. SZlovén egyetemen akarnád elvégezni, azzal a diplomával itthon nem sokat érsz, de más országban sem.
2022. nov. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
37%
Az USA-t választanám. Például egy angoltanár. De nehéz és drága)
2022. nov. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Szlovénia fele jó a közlekedés, nyugatias ország, EUR-ban kapod az ösztöndíjat, érzékelhetően tehetősebb ország. Az oktatás színvonalában nem biztos, hogy jelentős lesz a különbség.
2022. nov. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2022. nov. 2. 21:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Hmm, a jog ebből a szempontból azért macerás, mert ugye pl. a horvát vagy szlovén jogban vannak különbségek a magyar joggal szemben.

Egyébként én is Szlovéniát választanám, hiszen az a legnyugatiasabb a felsorolt országok közül, de Horvátország is felzárkózóban van:)

2022. nov. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Hát Ukrajnát nem nagyon.
2022. dec. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nemtudom aktuális e még, de én Pozsonyban vagyok jogon, felvidéki vagyok így beszélek szlovákul szóval könnyebb, de van angol nyelvű képzés is. Gyakran olvasgatom az itteni joggal kapcsolatos kérdéseket és hát meglep, hogy milyen negatív képet festenek a válaszok a magyarországi jogképzésről és az utána való elhelyezkedésről. Olvasom, hogy 150-200 ezreket kapnak a kezdők. Én itt harmadikos diákként havonta 900-1000 eurót tudok megkeresni egyetem mellett, igaz sokat tanulok és dolgozok így szabadidőm nem nagyon van.Van valamilyen szintű rálátásom a magyar jogra, nem tér el sokbanaz ittenitől, így a helyedben lehet meggondolnám ezt a lehetőséget is. A képzés minősége szerintem nagyszerű, én úgy veszem észre Magyarországon a jogoktatás még mindig antik alapokra van kiépítve, nálunk relative modern a képzés, de nyilván nem tudok objektív véleményt alkotni, nem jártam ottani egyetemre, szimplán az itt található válaszokból indulok ki.

Összefoglalva ha szeretnél a környező országokban tanulni, én Pozsonyt tudom ajánlani. (Pest mérföldekkel szebb város amúgy :) )

2023. febr. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, utolsó!
2023. febr. 9. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!