Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi értelme van a külföldi...

Mi értelme van a külföldi iskolákban a felfüggesztésnek?

Figyelt kérdés

Több amerikai filmben is megemlítik, hogy a diák büntetése a felfüggesztés.


Ha jól értem ez 'elzárást' jelent az iskolától.


Ennek mi értelme van? Mármint ha ilyen iskolába járnék, és én lennék a helyi gengszter, akkor nem szeretnék iskolába járni és ezt inkább hinném kegynek mintsem büntetésnek.


De lehet én tudom rosszul.

Szeretnék erről többet megtudni.



2022. dec. 4. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Igaz, viszont nem csak a helyi gengszterek kaphatják ezt a büntetést, hanem bárki, aki olyat tesz amiért az iskolája felfüggesztheti. Ez a gyakorlatban hiányzást jelent - akkor nincs gáz, ha mondjuk 2 hétnél kevesebb az időtartam, viszont ha több, abból leginkább évismétlés lesz. Az pedig még a gengsztereknek sem ízlik
2022. dec. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 tehát ez nekik igazolatlan tanórákat jelentenek? És ha sok van belőle évet kell ismételniük?
2022. dec. 4. 21:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, vagy igazolt hiányzás, de ugye ha vki annyit hiányzik igazoltanul hogy nem tudják lezárni, mert mondjuk nem kap elég osztályzatot, az is évismétlés - igazából osztályozó, de az kb ugyanaz (1 tárgyból még fel tudsz készülni az osztályozóra, 10ből már nehezen)
2022. dec. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ebben az a logikus, hogy addig se tudja zavarni a tanórákat, amíg fel van függesztve. A logikája meg az, hogy mivel a büntetésből (mint például a beírás) nem biztos, hogy tanul a gyerek, így inkább a többiek érdekeit tartják szem előtt, ami az, hogy minél gördülékenyebben folyjon az oktatás. Lehet, hogy úgy gondolod, hogy ez nem büntetés, de egyrészt így a diáknak magának kell megtanulnia az anyagot, másrészt nyilván vannak egyéb következményei is, mint például az évismétlés, vagy a kirúgás
2022. dec. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!