Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki bekerüljön az Oxfordba? (vagy bármelyik elit egyetembe)

Figyelt kérdés
Mik a követelmények?

2023. jan. 2. 12:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. jan. 2. 13:48
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy magyar kitűnő érettségi semmit nem ér ezeken a helyeken (sem). Gondolj bele, az egész világból, millióan pályáznak ezekbe a sulikba, mind kitűnő bizonyítvánnyal.


A sporteredményt én sem értem, de úgy tűnik, levadásszák a jó sportolókat. Jók lesznek a sportcsapatba.

2023. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
45%

Szerinted egy elit egyetemre nem a legjobb képességűeknek kéne bekerülnie? Szerintem de, és az említett egyetemeknek lenne is mit javítaniuk ezen, ugyanis most rengeteget számít pl. az Ivy League egyetemek esetében, hogy kik a szüleid, mennyi pénzük van, és ők is mondjuk a Harvardra jártak-e. Ha nem vagy valakinek a valakije, marad az a lehetőség, hogy valamiben kitűnsz a többi kiváló tanuló közül.

Mint írtam, én is kitűnő tanuló voltam egy erős gimiben, az összes érettségim kényelmesen ötös lett, és soha nem szakadtam meg a tanulásban. Tavaly az egyetemet is befejeztem a mesterképzéssel, ötösre diplomáztam. De tudom, hogy nem voltam elit egyetemre való. A képességeim lehet, hogy meglettek volna egy-egy plusz elfoglaltsághoz (persze így utólag könnyű ezt mondani, valószínűleg nem lett volna belőle semmi), de a szorgalmam biztos nem. Viszont nem is az volt az álmom, hogy New York-i főügyész legyek vagy a CERN laborjában dolgozzak. Nem kell mindenkinek az Oxfordot megcéloznia, akkor sem, ha kitűnő gimiben. Láttam én már korábban színötös tanulót elvérezni magyar egyetemen is, mert a legtöbb embernek tök nagy változás az egyetem a középiskolához képest. Ha annyira jól megy az egyetem, akkor külföldi mesterképzésre, doktori iskolába akár később is bejuthatsz. De ahhoz az egyetemen is nagyon oda kell tenni magadat, az pedig sokkal nehezebb, mint ötösre leérettségizni.

2023. jan. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
nekem is kitűnő érettségim lett, mégsem hiszem hogy bármi keresnivalóm lenne az oxfordban. nem nagy cucc. (amúgy se akartam volna menni, de nem is hiszem hogy kéne tudnom menni oda)
2023. jan. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!